Вч .Прослуханий твір написаний у формі рондо: через певний проміжок часу постійно повторюється головна тема (рефрен). Це рондо часто називають „Турецьким маршем”, або „Рондо в турецькому стилі”, хоч сам Моцарт його так і не називав. Музика яскрава, святкова та життєрадісна. Слухаючи твір, можна уявити собі картину народного гуляння.
Рондо – це музична форма, яка складається з кількаразового чергування головної теми (рефрену) з побічними, де початком і кінцем завжди є саме головна тема.
I I I. Виконання музичної розспівки . Теорія.
Вчіться співати з камертоном. Уважно прислухайтесь до цього звука. Це—звук ля.
Настройтесь за камертоном на звук ля. Знайдіть звук соль і проспівайте вправу.
Камертон
IV .Розучування пісні „Ой на горі жито”
Вч. Демонстрація української народної пісні „Ой на горі жито”
Зрозуміти, в чому полягає різниця між рондо та варіаціями, нам допоможе українська народна пісня „Ой на горі жито”.
Прослухайте цей твір, визначте його характер і будову.
„Ой на горі жито” - дитяча ігрова пісня, яка є одночастинною, оскільки побудована на одному музичному матеріалі і не містить контрастних частин. Вона весела, грайлива та рухлива. Розучіть українську народну пісню „Ой на горі жито”. Після розучування мелодії при більш рухливому виконанні зверніть увагу на чітку дикцію. Виконати це завдання допоможе опора на сильну долю.
Розучування пісні „Ой на горі жито”
Караоке. Пісня „Ой на горі жито”
V . Підсумки уроку .
Вч. Сьогодні ми звернули увагу на принципову відмінність між двома формами – рондо і варіаціями. У рондо контрастне зіставлення головної мелодії, що не змінюється, і кількох різних епізодів; у варіаціях – поступова зміна, варіювання однієї теми (мелодії).
УРОК 15 .
ТЕМА :Три основні групи побудови .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна :вчитиучнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти характеризувати їх ;
- Біографії Е. Гріга ;
- Куплетна форма . Найважливіші принципи будови музики : повторне і контраст;
- Різні типи побудови музики ;
- виконання пісень різного змісту і характеру.
- закріплювати набуті знання і вміння учнів.
Виховна :- виховувати любов до класичної му –
зики, рдного народу ;
- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .
Розвиваюча :- розвивати музичні здібності учнів
їх творчі задатки ;
- розвивати співацькі навики ;
- розвивати слух, ритм.
Обладнання :Інструменти, магнітофон, диск із запи –
сом твору, папки із теорією , портрет компози-
тора, наочні матеріали.
Методи і прийоми: словесні ( розповідь, бесіда), наоч-
ні ( використання папок портрету композитора
демонстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .
ХІД УРОКУ :
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Добрий день.
Вступне слово вчителя :
Вч . На минулих уроках ми познайомилися з основними формами будови музики: одно-, дво- та тричастинні, а також рондо і варіації. Спробуємо розділити їх на три основні групи.