Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Тема: Малювання ілюстрації до казки І. Франка «Заєць та їжак»




Мета. Формувати в учнів уміння створювати ілюстрації на основі творчої уяви і фантазії; удосконалювати навички роботи з фарбами; вчити глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати жадібність, хитрість, жорстокість, зло, боротися з ними у повсякденному житті4 виховувати у дітей повагу до традицій українського народу; розвивати творчі здібності дітей.

Обладнання. Ілюстрації, зразки дитячих робіт із зображенням персонажів казок, виставка книжок з казками.


Хід уроку

І. Організаційна частина.

Учитель.

Вже дзвінок нам дав сигнал –

Працювати час настав.

Діти.

Зовсім часу ми не гаємо –

Працювати починаємо.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІІІ.Робота над новим матеріалом

Вступна бесіда.

Сьогодні, діти у нас незвичайний урок. Ми з вами помандруємо у чарівне місто. Ми нерозлучні з ним у дитинстві, але й дорослими не забуваємо про нього. Бо мудрість, добро, краса його – невичерпні. Це дуже велике місто. Зупиняючись на його вулицях, відкриватимемо щось нове і цікаве.

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

А що ж ми будемо робити?

А що ми будемо читати?

Ви можете усі сказати,

Як спробуєте ребус розгадати.


(Казка)

Дуже звичне для нас слово «казка», а який великий зміст ховається за цим словом! Казки почали складати у давнину і передавали в усній формі із століття в століття, з покоління в покоління. Такі казки називаються народні.

Одні розповідали, а інші, такі як І.Франко, О.Пушкін, брати Грім, записували ці казки. Щось доповнили, щось змінили, і ми з вами отримали авторські літературні казки. І сьогодні ми з вами здійснимо подорож у казку, яку написав талановитий український письменник Іван Франко. А хто є головними героями цієї казки ви дізнаєтеся, коли відгадаєте мої загадки.

2. Відгадування загадок.

Хто влітку гуляє,

а взимку спочиває?

Голок він багато має,

та ними не вишиває.

(Їжак)

Зимою в білому, як сніг,

а влітку в сірому гуляє.

Вловить його ніхто не міг,

тому, що ноги довгі має,

великі вуха, косий зір.

Як називається цей звір?

(Заєць)

Молодці! Ви гарно справилися із цим завданням. Головними героями казочки Івана Франка є Заєць та Їжак.

А хто з вас знає цю казочку?

3. Розповідь казки дітьми.

4. Читання уривка казки у зошиті с. 32.

5. Обговорення казки.

Як можна охарактеризувати Зайця із казки? (Хитрий, злий, любить дражнити інших, насміхатися, не бачить своїх недоліків).

А який у казці Їжак? (Працелюбний, добрий, ввічливий, винахідливий, мудрий, розсудливий).

Чого навчає нас ця казка? Який зробите висновок?

(Ніколи не насміхатися над недоліками інших, бути ввічливими, доброзичливими, скромними, не вихвалятися перед іншими).

ІІІ. Перегляд демонстраційного матеріалу.

Сьогодні на уроці ми будемо малювати композицію до казки «Заєць та Їжак»

Подивіться на малюнок і попробуйте уявити собі своїх героїв, якими б ви хотіли їх намалювати. Кого ми намалюємо добрим, чуйним, ввічливим, а кого навпаки – насмішливим, хвастливим?

ІV. Порядок виконання дій.

Тіло Зайця складається з двох основних частин (дивіться малюнок) із голови і туловища. До основних частин домальовуємо лапки, хвіст, вуха.

Тіло Їжачка складається з на півовала, до якого домальовуємо лапки і носик.

V. Практична діяльність учнів.

VІ. Підсумок уроку.

Яких казкових персонажів сьогодні малювали?

Яким ви намалювали Їжачка?

А яким Зайця?

Перегляд і демонстрування дитячих малюнків.

 

 

Плани – конспектів уроків на 8 листопада

План-конспект урока утвержден:

Руководитель практики: Кришень Ирина Владимировна

К уроку допускаю

Учитель класовод: Билык Людмила Дмитровна

 

План – конспект уроку

с русского языка

проведенного во 2 классе

Тема: Звук [ы], и буква ы. Чтение слов с буквой ы.

Мета:

ХОД УРОКА

I. Оргмомент

– Улыбнемся друг другу, создадим хорошее настроение.
– Руки? (На месте – хором)
– Ноги?
– Локти?
– Спина? (Прямая).

II. Настрой на работу

– Урок начнем с отгадывания загадок.

1. Он на вид совсем обычный:
Он высокий, он кирпичный,
Много окон и дверей,
Много в нем живет людей,
В нем аптека, гастроном,
Догадались? Это … (дом).

– Сколько в этом слове слогов? Почему? Проверим. Какой гласный звук в этом слове?

– Напечатайте эту гласную на доске. О

2. Рыжая плутовка
Пришла из лесу
Кур посчитать. (Лиса)

– Сколько в этом слове слогов? Почему? Проверим. Какие гласные в этом слове? И А

3. Я мохнатый,
Я кудлатый,
Я зимой над каждой хатой,
Над пожаром, над заводом,
Над костром и пароходом,
Но нигде, нигде меня
Не бывает без огня. (Дым)

– Сколько слогов? Почему? Проверим. Напечатайте. Ы

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.