(наблюдение за капелькой дождя, появляющейся на экране)
− Волчонок благодарит вас за работу.
Продолжение работы
− Ну, что ж, тучка привела нас к последнему домику. Посмотрите, здесь даже написано, кто в нем живет. (над домиком приклеена табличка с названием «КУЛУБОК») Вы догадались, кто это? (ответы детей)
− А как вы считаете, правильно ли написано его имя? А как правильно? (ответы детей)
− От какого слова происходит название этого сказочного героя? (ответы детей)
− На какой слог падает ударение в этом слове? (ответы детей)
− Мы научим Колобка правильно записывать слова и ставить в них ударение.
Работа в парах
(на каждой парте лежит карточка со словами для работы в парах)
− Поставить в словах ударение. Назвать ударный слог.
− Назвать слово, в котором звуков меньше, чем букв. Почему? (ответы детей)
− Назвать лишнее слово. Почему? (ответы детей)
− Вот теперь Колобок не будет допускать ошибок в словах, а его имя на табличке мы заменим (прикрепляется правильное написание).
V. ИТОГ УРОКА
− Над какой темой мы работали сегодня на уроке? (ответы детей)
− А как вы поняли эту тему, поможет ваша любимая игра «Да или нет». Если вы согласны со мной – хлопните в ладоши, если нет – молчите.
Игра «Да или нет»
ü В каждом слоге есть гласный звук.
ü В слове столько слогов, сколько согласных звуков.
ü В слове один слог произносится с большей силой голоса.
ü Этот слог называется безударным.
ü Гласный звук в ударном слоге называется ударным.
Оценивание
− К кому мы ходили в гости? (ответы детей)
− А с кем мы путешествовали? (ответы детей)
− Посчитайте маленьких Капитошек. Кто получил больше четырех Капитошек, тот заслуживает бурных аплодисментов.
План-конспект уроку затверджую:
Керівник практики: Кришень Ірина Володимирівна
До уроку допускаю
Вчитель класовод: Білик Людмила Дмитрівна
План -конспект уроку
з трудового навчання
проведеного в 2 клас
Тема: Види паперу і картону, їх властивості. Виготовлення колекції « Види паперу ».
Мета: ознайомити учнів із технологією виготовлення паперу, з основними видами паперу і картону, їхніми характерними властивостями і призначенням; розвивати допитливість; виховувати бережливе ставлення до природи.
Матеріали та інструменти: таблиці «Види паперу», «Виготовлення папеку і картону», різні види паперу, картон, лупа, підручник (с. 34 – 37)
Хід уроку
І. Підготовка робочих місць.
Перед початком уроку вчитель разом із черговими учнями готують неохідне обладнання уроку.
ІІ. Організаційний момент.
Ми справжні таланти.
Хоч вір, хоч не вір.
Стає у нас твором,
Звичайний папір.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Без чого не можна обійтися на уроці читання? ( Книжки ).
- На уроці письма, малювання? ( Без зошита і альбома )
- А з чого роблять зошити, книжки, журнали, альбоми? ( З паперу )
- З чим найчастіше ми працюємо на уроках трудового навчання? ( З папером і картоном ).
- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як виготовляють папір зараз і чим користувалися до його появи.
IV. Вивчення нового матеріалу.
4.1 Розповідь учителя.
- Папір дістав назву від папірусу. Це тропічна травꞌниста рослина, висотою до 3 метрів, родини соковитих, стебла якої служили матеріалом для письма в стародавньому Єгипті. Стебло папірусу різали на тоненькі стрічки, терли їх гладеньким інструментом, одночасно змочуючи водою. Тоді відбивали молотком, клали під прес і сушили на сонці. Виготовлені листочки приклеювали один до одного і діставали довгий згорток.
Пізніше почали виготовляти письмовий матеріал із шкіри овець, телят – пергамент. Він був дуже міцний, хоча дорогий. Першими почали виготовляти папір китайці. Для цього використовували молоді пагони бамбука, бавовни, соломи. Ці рослими перемелювали, варили густу масу додаючи до неї різні клейкі смоли, потім пресували і одержували папір.
- Що використовують для виготовляння паперу в нас час? ( Деревину, стебла кукурудзи, солому, ганчірки, макулатуру).
- А виготовляють папір і картон на картонно – паперових комбінатах. Усі процеси там виконуються автоматично.
4.2 Робота за таблицею «Виготовлення паперу».
Розгляд таблиці на якій показано процес виробництва паперу
- Яку допомогу ви можете надати дрослим у виготовленні паперу та картону?
- Важливу справу роблять діти і дорослі, збираючи макулатуру. Адже тим самий вони рятують дерева від вирубування.
4.3 Види паперу і картону.
- Діти, ми з вами часто працюємо з папером: пишемо, малюємо, читаємо книжки, виготовляємо вироби на уроках трудового навчання.
Пригадайте, де ще застосовують папір ( на папері друкують газети, журнали, роблять фотографії і т.д).
V. Практична робота. Виготовлення колекції « Види паперу»
Діти отримують конверти, в яких вкладено прямокутники з паперу різних видів. Демонструючи колекцію паперу, вчитель пропонує учням зробити такий самий. Для цього показує, який саме прямокутник паперу треба взяти з конверта і як приклеїти його на аркуш паперу.
VІ. Фізкульт хвилинка.
VІІ. Продовження роботи.
- Чи однаковий папір за зовнішнім виглядом? Які відмінності ви помітили?
( Папір є тонкий і товстий, гладкий і шорсткий, прозорий і непрозорий)
Вчитель підходить до кожної парти і пропонує подивитися, як розташовуються волокна в папері. Для цього потрібно взяти газетний або туалетний папір. Розглядають під лупу.
VІІІ. Підсумок уроку.
- Як розташовані волокна в папері?
- З чого його виготовляють?
- Які властивості має папір?
- Як лекше його розірвати?
- Які види паперу ви знаєте?
ІХ. Прибирання робочих місць.
Плани – конспектів уроків на 4 листопада
План-конспект уроку затверджую:
Керівник практики: Кришень Ірина Володимирівна
До уроку допускаю
Вчитель класовод: Білик Людмила Дмитрівна
План -конспект уроку
з української мови
проведеного в 2 класі
Тема: Позначення мꞌякості приголосних буквами і, я, ю, є.
Мета: поглибити знання учнів про позначення м’якості приголосних буквами і, я, ю, є;
вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; розвивати мовлення,
пам’ять, увагу; виховувати уважність.
Обладнання: підручник, зошити.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань.
2.1 Перевірка домашнього завдання (с. 52, вправа 144)
— Про кого йдеться в тексті?
— Назвіть у виділених словах букви, якими позначено м’які приголосні
звуки, та букви, якими позначено м’якість приголосних.
2. Гра «Заміну звук».
— Замініть тверді приголосні [д], [т], [н] м’якими [д’] [т’] [н’]. Які слова
утворилися?
Дим (дім), багатий (багатій), порад (порадь), завод (заводь), дружний
(дружній), тин (тінь), радити (радіти), полин (полинь), знати (зняти), дати
(діти).
3. Читання складів.
— Прочитайте склади парами.
ди — ді
не — нє
лу — лю
та — тя
— Вимовте попарно приголосні звуки.
— Як вони вимовляються?
— Які букви підказали, що приголосні у другому стовпчику треба вимовляти м’яко?