Мета: створювати позитивний емоційний настрій; розвивати логіку, творчі здібності; виховувати доброзичливе відношення до оточуючих; розвивати імітаційні навички; вчити дітей поєднувати рухи і мову.
Хід заняття
Педагог: Діти, а що ви робите, коли вам весело? (Відповіді дітей).
Гра «Продовж фразу і покажи»
– Якщо холодно на вулиці, що ви одягнете? (Шубу, шапку, рукавички...)
– Якщо вам подарують маленьке кошеня, що ви зробите? (Погладимо, приласкаємо).
– Якщо мама відпочиває, як ви будете поводитись? (Ходити навшпиньках, не шуміти).
– Якщо плаче ваш друг, що робити? (Втішити, погладити, заглянути в очі...)
– Якщо вам на очі трапились сірники? (Відповіді дітей, які вихователь узагальнює висновком: сірники дітям не іграшки).
Розминка для пальців
Вихідне положення рук – стиснуті в кулаки.
Керівник пропонує дітям повторювати за нею рухи.
До великого пальчика на гостину діти виставляють вгору
великі пальці і з’єднують
їх між собою.
Приходили пальчики у хатину діти почергово виставляють
пальці і ті, що називаються
з’єднуються між собою.
Вказівний і середній,
Безіменний і останній.
А мізинчик – малюк мізинчики стукають
Зобразив веселий стук. Один об одного.
Наші пальчики друзями стали пальці переплітаються
Один одного обійняли. І міцно стискаються.
Педагог:
– Щоб гарно розмовляти, потрібно чітко вимовляти. Давайте зараз трішки пограємось з нашими язичками.
Артикуляційні вправи
«Конячка»
(присмоктати язик до піднебіння і клацнути)
Ритмічне виконання під вірш:
Цок-цок-цок, біжать конячки,
Дуже весело біжать.
Як малечу покатають,
Будемо їх годувать.
«Гойдалка»
(напруженим язиком тягнутися то до носа, то до піднебіння)
Ми на гойдалці гойдались.
Вгору – вниз, вгору – вниз.
Дуже жваво ми гойдались,
Покатались, зупинись!
«Смачне варення»
(облизати верхню губу і заховати язик в рот)
Ах, яке смачне варення,
Забруднились губи всі.
Язичком ми поведем,
І варення підберем.
«Дудочка»
Діти співають:
Ду-ду, ду-ду, дудочка,
Ду-ду, ду-ду, ду.
Ось заграла дудочка,
Ту-ру, ту-ру, ру.
Педагог: А зараз лягайте на ковдру, і будемо вчитися розслаблятися.
От як ми відпочиваєм,
Сном чарівним засинаєм,
Уповільнюються рухи,
І нема більше напруги.
І приємно стало зразу,
Як розслабили ми м’язи.
Грає спокійна музика, керівник говорить тихо, з довгими паузами.
Відпочили, діти, а тепер вставайте – і пішли чітким рівним кроком по залу.
Ми говоримо сміливо,
Вірно, чітко і красиво.
Ми не поспішаємо,
Слова ми не ковтаємо.
(Руки вгору – вдих, вниз – видих).
Заняття закінчено. До побачення.
Конспект заняття № 16
Тема: У нас в гостях Чарівник
Мета: розвивати інтерес до музично-театралізованої діяльності; знайомити дітей з театром тіней; розвивати уяву; вчити дітей вільно спілкуватися, рухатись; розвивати логічне мислення; виховувати любов та інтерес до музики.
Хід заняття
Звучить чарівна музика і в зал заходить Чарівник-казкар (вихователь).
Чарівник:
Я казковий Чарівник
Добрий чародій.
Казки я складати звик
Для малих дітей.
Доброго вам дня! Куди це перенесла мене чарівна паличка?
Педагог:Добрий день, шановний Чарівник! Ви потрапили в дитячий садок до дітей, які дуже люблять казки.
Чарівник:
Я дуже радий. Я оголошую Свято казок!
Але спочатку ви повинні відгадати мої казкові загадки:
1. В якій казці живуть: бабуся, дідусь, заєць, вовк, ведмідь, лисиця і маленький кругленький мандрівник? («Колобок»).
2. З якої казки ми взнали про тата, його дерев’яного синочка з довгим носом? («Золотий ключик»).
3. В якій казці великі білі птахи віднесли маленького хлопчика в ліс до Баби-Яги? («Гуси-лебеді»).
4. Як звали дівчинку, яка вирушила в гості до своєї бабусі і зустрілася в лісі з сірим вовком? («Червона Шапочка»).
Чарівник запрошує дітей в тіньовий театр подивитися казку Ш.Перро «Червона Шапочка». Виставу показують Чарівник і педагог.
Педагог: Наше свято продовжується! Тепер, шановний Чарівник, спробуй ти вгадати, з яких казок прийшли до нас гості.
Діти:
Відвернись і не дивись!
Діти обирають костюми героїв різних казок: ніс Буратіно, маски ведмедя, вовка, лисиці тощо.
Діти:
Повернись і подивись!
Діти підходять до Чарівника і розповідають про свого героя, не називаючи казки. А Чарівник вгадує.
Наприклад:Я дерев’яний хлопчик, зробив мене старий шарманщик з поліна. В мене багато друзів. Це Мальвіна, пес Артемон, П’єро. Хто я?
В кінці заняття включається лірична музика, діти разом з Чарівником танцюють. Музика стихає, Чарівник прощається і йде.