Хлопчик бачив, як фокусник посадив у порожню валізу кішку і закрив її, а коли відкрив валізу, кішки там не було, а звідти вистрибнув собака!
Вправа на розвиток мислення «Карнавал тварин»
Педагог пропонує дітям взяти шапочки зайця, лисички, ведмедя. Потім дитина повинна вирішити, якою буде вдача у обраної нею тварини (ведмідь – добрий чи злий, заєць – хвалько чи боягуз, лисиця – хитра чи бешкетлива).
Потім діти вигадують танцювальну імпровізацію, узгоджуючи свої дії з задуманим образом. Інші діти намагаються вгадати характер персонажу.
Цю вправу можна використовувати і для розвитку пам’яті. По закінченню заняття діти пригадують, яких тварин зображували. підказкою можуть бути музичні фрагменти таночків даних персонажів.
Прощання.
Конспект заняття №6
Тема: Людські емоції та їх поєднання
Мета: знайомити дітей з піктограмами; розвивати інтонаційну виразність мови; розвивати уяву, фантазію, пантомімічні навички; спонукати дітей до активної участі в театралізованій грі.
Використаний матеріал: піктограми «Сонечко», кокошники кота і мишенят.
Хід заняття
Познайомити дітей з піктограмами (картинками – символами з зображенням різних емоцій людини): людина сміється, сумує, сердиться, злякалась, посміхається, плаче.
Запропонувати дітям вигадати фразу для людини, зображення якої дитина обрала, і промовити її з відповідною інтонацією.
Педагог:
– Діти, якщо вам весело, як ви посміхаєтесь?
– Якщо ви розсердились, як ви нахмурюєте брови?
– Коли вас щось здивувало, як у вас піднімаються брови і розширюються очі?
Запропонувати дітям вигадати і програти різні ситуації , пов’язані зі зміною настрою, а відповідно і міміки.
Вправа «Пори року»
Керівник підкликає до себе дітей і уточнює:
– Яка зараз пора року ?
Діти:
– Осінь.
Педагог:
– Назвіть, будь ласка, всі пори року, які знаєте.
Діти:
– Літо, Весна, Зима, Осінь.
Педагог:
– Спробуйте своєю мімікою (жестами) відобразити всі пори року. Наприклад: Осінь – сумна пора року, дощова, холодна і разом з тим чудова. (Нахмурені брови, сумний погляд, зітхання.) А пригадайте, які смачні яблука дозрівають в садах восени, які вони на смак. (Діти прицмокують, охають.)
Перед показом мімікою та жестами характеру осені дати дітям прослухати в грамзапису твори з «Пори року» А. Вівальді або П.І. Чайковського.
Слухання вірша «Кіт і Мишки» Інни Кульської з послідуючим розподілом ролей і початком інсценування.
Ходить котик по кімнаті
В нього лапочки на ваті.
Позіха байдуже:
- Щось я сонний дуже!
А під ліжком нірка, нірка,
З неї мишка зирка, зирка.
Зирк туди, зирк сюди,
Де котячі сліди?
Виліз котик на подушку,
Водить лапкою по вушку
Випинає спинку:
- Ляжу на часинку!
А до шафи нишком, нишком
Є дорога мишкам, мишкам
Все, як слід, ось обід,
Спи та спи – ледар кіт!
Що ви, миші? Тихо, тихо!
Ось вам буде лихо, лихо!
Кіт не спить, а слуха,
Наставляє вуха!
Скочив котик саме впору!
Швидше миші в нору, в нору,
Ця – туди, та – сюди,
Утікай від біди!
Слухання творів: «Слон танцює» муз. А. Зноско-Боровського, «Мишенята» муз. А. Жилінського.
Запропонувати дітям потанцювати так, як потанцював би слон під цю музику і порухатись так, як би рухались мишенята.
Ознайомити дітей з сценарієм музично-театралізованого дійства «Осінній бал в королівстві Семинотка». Розподілити ролі.
Конспект заняття №7
Тема: Емоції на прикладі героїв казок
Мета: розвивати діалогічну та монологічну мову дітей; виховувати комунікативні якості; розвивати міміку і пластичні здібності дітей; розвивати творче мислення дітей, уяву, фантазію.
– Давайте дітки пригадаємо казку «Півник та двоє мишенят». З чого почалася казочка?
Діти розповідають, що Півник встав рано, підмітав на подвір’ї та знайшов колосок.
Педагог:
Давайте уявимо собі ситуацію, в якій опинився Півник. Я покажу вам три варіанти розвитку подій, а ви уважно послухаєте і повторите за мною.
– Ой погляньте, я знайшов колосок, яка радість. Піду його обмолочу, намелю борошна, замішу тісто та напечу пиріжків! Запрошу друзів і ми влаштуємо свято!
– Що це? Колосок? Цікаво, хто міг його загубити? Можливо мишка несла в свою нірку колосок і загубила? Ну той що! Я колосок нікому не віддам. Це мій колосок. Тому, що я його знайшов. Щоб мені з ним зробити?
– Ой, хтось згубив колосок! Напевно засмутився. Треба знайти господаря колоска. Можливо він сидить і плаче. Побіжу і відшукаю того, хто загубив колоска.
Розучування української народної пісні «Два півники».
Розподіл ролей.
Повторення віршика «Кіт і Миші» з інсценуванням.
Слухання творів: «Слон танцює» муз. А. Зноско-Боровського та “Мишенята” муз. А. Жилінського. Пантомімічна вправа: зобразити рухами танцюючого слона та маленьких мишенят.
Домашнє завдання:
Роздати дітям віршик, який потрібно вивчити до наступного заняття. Розказувати вірш в двох різних настроях: весело і сумно.
Смачний борщ
Зустрічайте нас дубки,
Відхиляйте віти.
Ось до лісу по грибки
Йдуть веселі діти.
Вчора випав теплий дощ,
Виросли опеньки.
Ми з грибами зварим борщ,
Ще й який смачненький.
Н. Забіла
Продемонструвати дітям вірш в різних характерах.
Читання дітям музично-театралізованої гри «Білосніжка і семеро гномів». Обговорення змісту та характерів героїв.
Повторне читання сценарію музично-театралізованого дійства. Працювати над текстом та розучуванням ролей.
Конспект заняття №8
Тема: Діти і осінь
Мета: спонукати дітей до активної участі в театралізованих іграх; викликати в дітей позитивний емоційний настрій; розвивати творчу фантазію; розвивати інтонаційну виразність мови.
Матеріал: кокошники до пісні «Два півники», султанчики жовтого та червоного кольорів, парасолька.
Хід заняття
Педагог:
– Уявіть, що ми з вами на вулиці, йде дощ, а в нас одна велика парасолька.