Мета: розвивати фантазію і уяву в театралізованій грі; закріплювати знання дітей дошкільників про оточуючий світ; формувати комунікативні якості дітей і прищеплювати елементарні етичні норми поведінки; розвивати психофізичні здібності дітей (міміку, жести).
Хід заняття
Педагог:
– Діти, ви любите подорожувати? Сьогодні я вам пропоную незвичайну подорож у зоопарк. Поїдемо ми на автобусі, який ми з вами зараз самі збудуємо.
Вправа «Автобус»
Використовуються стільчики, великий конструктор, подушки. Дітям пропонується зайняти місця в автобусі. Кількість місць повинна бути меншою від кількості дітей. Виникає проблема: хто сяде, а хто повинен стояти?
Педагог: – Безперечно, хлопчики завжди повинні поступатися місцем дівчаткам.
Під музичний супровід «автобус» вирушає в дорогу, діти імітують рух автобусу.
Педагог : – За вікном високо поверхові будинки, зелені парки, золотаві куполи церков, приміщення театрів, магазинів. Ось наш автобус гальмує, ми приїхали в зоопарк.
На столі заздалегідь заготовлені іграшки (або ілюстрації на фланелеграфі). Керівник читає вірш Кліма Чурюмова
«Зоопарк»
Мартин бешкетливий бананом ласує,
А нижче на гілці Папуга сумує.
Пантера у клітці сидить і сміється,
Побачив щось Лев і не ворухнеться.
Рятунок в басейні знаходить Тюлень,
А поруч страждає від спеки Олень.
Дивись, Ведмежа й Тигреня разом грають,
А Пава і Лебідь у парку гуляють.
В воді за парканом лежить Крокодил
І згадує Африку й рідний свій Ніл.
Годують птахів тут і звірів відмінно,
Тому в зоопарку всі добрі тварини.
Після читання і перегляду керівник пропонує дітям обрати ролі і ще раз програти цей вірш.
Вправа «Ми веселі тваринки»
Педагог:
– Які ще тварини живуть в зоопарку? Я заплющу очі, а ви «перетворитесь» в будь-яку тварину, а я спробую вгадати.
Педагог заплющує очі.
Один, два, три, чотири, п`ять,
Спробую я відгадать.
Мімікою, пластикою діти зображують обрану тварину. Керівник заохочує, допомагає, уточнює характерні рухи тварин.
Гра по бажанню дітей проводиться декілька раз, міняються обрані персонажі. Керівник добирає характерну музику.
Педагог:
Раз, два, три, чотири, п’ять,
Вже не бачимо звірят!
Діти бігають юрбою
Стали всі самі собою!
Наш автобус вирушає—
Він додому поспішає!
Діти сідають на стільчики. Під музичний супровід «повертаються» додому.
Прочитати українську народну казку «Рукавичка» з музичним супроводом.
Конспект заняття № 12
Тема: Подорож у зоопарк
Мета: вчити дітей емоційно відтворювати вітальні інтонації, збагачувати мовленнєвий запас дітей; вчити дітей промовляти фрази з різною силою голосу; розвивати імітаційні навички; спонукати до активної участі в театралізованій грі.
Хід заняття
Педагог:
– Погляньте, що я вам сьогодні принесла! Це чарівна корзина. А що ж в ній?
Вправа «Вітаємось як...»
Педагог збирає дітей навколо корзини і пропонує обрати будь-яку іграшку: собаку, левеня, їжака, кошеня... і голосом своєї іграшки привітатись з усіма, допомагаючи кожній дитині підібрати потрібні слова, інтонацію і виразність для характеристики обраного персонажу.
Педагог:
– Хто в тебе в руках?
– Яким голосом він говорить?
– Як він буде вітатись?
– Давай разом привітаємось.
Педагог залучає всіх дітей в мовленнєву гру, яка переходить в гру з імітацією рухів під музику «Хто як ходить».
Діти імітують рухи обраних ними тварин .Приблизні питання, що задаються дітям:
Педагог:
– Хто ти? (Ведмідь).
– Як ходить ведмідь? (Перевальцем).
– Як реве ведмідь?
– Любі тварини, підходьте, я пригощу вас кашею.
Вправа «Каша»
Керівник ставить уявну миску, а діти зображуючи звірів, «їдять» кашу. (Імітування жувальних рухів).
Педагог:
– Поїли кашу, вона вам сподобалась?
А тепер потрібно вмитися. (Діти імітують ці рухи).
– Скажіть, якою була каша? (Довільні відповіді дітей).
Чистомовка про кашу
Ша—ша—ша—ша (2)
Дуже добра наша каша.
Діти промовляють слова повільно і по можливості чітко, з різною силою голосу (тихо—голосніше—голосно). Бажано чистомовку промовляти з кожною дитиною окремо і з усіма дітьми разом.
Ознайомити дітей з текстом музично-театралізованої гри «Аліса в країні казок». Бесіда про зміст та характери героїв.
Вправа «Давайте погріємось»
Педагог:
– Тепер ми вирушаємо в ліс на прогулянку. Сонечко ще гріє, погріємо носики (діти піднімають лице вгору і погладжують носика), погріємо щічки (діти погладжують щічки), погріємо лобика (погладжують лоб), погріємо шийку (діти погладжують шию).
– Але зненацька з’явились комарі!
Діти відмахуються від уявних комарів.
– Комарі порозліталися. Нікого не покусали? А тепер вже час додому!
Повторне читання казки «Рукавичка», розподіл ролей для подальшої інсценізації лялькового театру.