Ключові слова:громадська організація, «Карітас», церква, соціальний захист, опіка.
Хід заняття
Пропонуємо обговорити теоретичні запитання. Після цього рекомендується щоб студенти навели приклади відомої їм роботи у цьому напрямі. А після цього складаємо перспективний проект такої роботи.
Тема6: Роль медичної сестри в лікувально- реабілітаційній роботі з людьми похилого віку
План
1.Обов’язки медичної сестри з догляду людини похилого віку.
3.Санітарні умови необхідні для людини похилого віку.
4.Особливості прийому ліків людиною похилого віку.
5. Роль і місце соціального педагога у допомозі з догляду за людиною похилого віку.
Література
Базова:119
Допоміжна:120,143.
Мета:засвоєння студенами обов’язків медичної сестри по догляду за ЛПВ і умов її співпраці з метою забезпечення сприятливих умов взаємодії. Розвиток мислення, пам’яті. Виховання поваги до ЛПВ.
Ключові слова: мед.сестра, санітарні умови, прийом ліків, соціальна допомога, догляд.
Проблемні завдання
Складіть графік харчування та раціон їжі людини похилого віку на 2-3 дні.
Складіть розклад прибирання приміщення людини похилого віку.
Складіть план вашої роботи у допомозі по догляду за людиною похилого віку.
Хід заняття
Студенти обговорють спочатку запитання практики, а потім виконують у 3 групах проблемні завдання. На занятті звітують про їх виконання.
Досвід роботи з людьми похилого віку у розвинених європейських країнах
План
1.Соціальна робота з літніми людьми в Росії
2.Особливості соціально- педагогічної роботи з людиною похилого віку у США
3.Особливості соціально- педагогічної роботи з людиною похилого віку у Німеччині
4.Особливості соціально- педагогічної роботи у Швейцарії
Мета: засвоєння студентами передового зарубіжного досвіду у справі підтримки ЛПВ.
Ключові слова: Росія, США, Швейцарія, Німеччина, соціальні служби, догляд, опіка, піклування.
Хід заняття
Студенти готують повідомлення про досвід роботи з ЛПВ у різних країнах свіу. Потім ці повідомлення обговорюються і пропонується круглий стіл у формі запитань і відповідей фахівців.
Соціально-педагогічна діяльність центру «Турбота»
1.Завдання центру "Турбота".
2.Форми роботи у центрі "Турбота".
3.Фінансування центру "Турбота".
Мета: засвоєння особливостей діяльності Чернівецького комунального центру «Турбота», розвиток мислення, мови, виховання поваги до ЛПВ.
Ключові слова: ЛПВ, «Турбота», фахівці.
Хід заняття
Обговорються питання роботи комунального центру «Турбота», пропонується пригадати досвід , отриманий студентами під час соціально- педагогічної практики.
На дошці у дві колонки записуємо позитивні і негативні моменти роботи центру.
· Вимоги до виконання видів ІНДЗ та їх оцінювання
Індивідуальне навчально-дослідне завдання є видом позааудиторної індивідуальної роботи студента навчального, навчально-дослідницького чи проектно-конструкторського характеру, яке використовується в процесі вивчення програмного матеріалу навчального курсу і завершується складанням підсумкового екзамену чи заліку.
Мета ІНДЗ.Самостійне вивчення частини програмного матеріалу, систематизація, поглиблення, узагальнення, закріплення та практичне застосування знань студента з навчального курсу та розвиток навичок самостійної роботи.
Зміст ІНДЗ.Завершена теоретична або практична робота в межах навчальної програми курсу, яка виконується на основі знань, умінь і навичок, отриманих у процесі лекційних, семінарських, практичних та лабораторних занять, охоплює декілька модулів або зміст навчального курсу в цілому.
Структура ІНДЗ:
– вступ — тема, мета, завдання роботи та основні її положення;
– теоретичне обґрунтування — виклад базових теоретичних положень, законів, принципів, алгоритмів тощо, на основі яких виконується завдання;
– методи — вказуються і коротко характеризуються;
– основні результати роботи — подаються результати, схеми, малюнки, моделі, описи, систематизована реферативна інформація та її аналіз;
– висновки;
– список використаної літератури;
– рецензія викладача.
Види ІНДЗ та його оцінювання:
– доповідь з теми (модуля) за заданим планом або планом, який студент розробив самостійно – 2 бали;
– конспект з теми (модуля) за заданим планом або планом, який студент розробив самостійно – 2 бали;
– реферат з теми (модуля) та його захист або вузької проблематики студентів заочної форми навчання – 3-5 балів;
– розв’язування та складання практичних (наприклад, ситуативних) задач різного рівня з теми (модуля) або курсу – 3 бали;
– анотація прочитаної додаткової літератури з курсу, бібліографічний опис, історичні розвідки тощо 1 бал.
Порядок подання та захист ІНДЗ:
1. Звіт (есе) про виконання ІНДЗ подається у вигляді скріпленого (зшитого) зошита (реферата) з титульною сторінкою стандартного зразка і внутрішнім наповненням із зазначенням усіх позицій змісту завдання (за об'ємом до 10 арк.) на сторінках формату А4.
2. ІНДЗ подається викладачу, який читає лекційний курс з даної дисципліни та приймає іспит або залік, не пізніше ніж за 2 тижні до іспиту (заліку).
3. Оцінка за ІНДЗ виставляється на заключному занятті (практичному, семінарському) з курсу на основі попереднього ознайомлення викладача зі змістом. Можливий захист завдання шляхом усного звіту студента про виконану роботу.
4. Оцінка за ІНДЗ є обов’язковим компонентом іспитової оцінки (диференційованого заліку, заліку) і враховується при виведенні підсумкової оцінки з навчального курсу. Питома вага ІНДЗ у загальній оцінці з дисципліни, залежно від складності та змісту завдання, може становити від 30% до 50%.