Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Тема 1: Психолого- педагогічна характеристика людини похилого віку



План

1. Розвиток нервової системи.

2. Стан психічних процесів.

3. Психічні стани людини похилого віку.

4. Психічні властивості людини похилого віку.

5. Вплив психологічного стану сім’ї на психічне здоров’я людини похилого віку.

Література

Базова:88, 130,131.

Допоміжна:19,88,114,143.

Мета: засвоєння студентами особливостей розвитку психічних процесів і станів людей похилого віку, розвиток мови, мислення, пам’яті, виховання інтересу до предмету

Ключові слова: нервова система, психічні стани, ЛПВ, психічні процеси, психічні властивості.

Проблемні завдання

Схарактеризуйте перебіг психічних процесів у людини похилого віку.

Наведіть приклади позитивного і негативного впливу сім’ї на психічне здоров’я людини похилого віку.

Хід практичного

Практичне заняття планується за можливості провести на базі геріатричного пансіонату чи лікарні, яка обслуговує людей похилого віку.

Студентам заздалегідь пропонують познайомитися з теорією проблеми. Підготувати самостійно 2-3 питання з проблеми і записати їх до зошита для того, щоб організувати дискусію із спеціалістом центру або лікарні.

Варто продемонструвати студентам різні типи людей похилого віку для з’ясування різниці у психічному розвитку кожного типу. За бажанням студенти спілкуються з кожною особистістю похилого віку про її життєвий шлях. Після бесіди акцентувати увагу студентства як ті чи інші події вплинули на сучасний фізіологічний стан людини похилого віку.

Біологічні механізми розвитку старіння

1.Дихальна система у людей похилого віку

2.Вікові зміни у системі крові

3.Особливості системи зору у людини похилого віку

4.Розвиток з’єднувальної тканини у старості

5.Нервова система людини похилого віку.

Література

Базова:19,88, 109, 130.

Допоміжна: 131,137,143.

Мета: засвоєння студентами існуючих теорій старіння, формування інтересу до проблеми і бажання пізвати більше з теми, розвиток мислення, уваги, виховання інтересу до предмету.

Ключові слова: старість, старіння, кров, щитовидна залоза, клітина, хімічні процеси, гіпоксія.

Питання для обговорення

1. Яка з теорій старіння і смерті є правильною?

2. Чому в геріатрії стільки теорій старіння?

3. Як можна продовжити життя людини похилого віку?

Хід заняття

Пропонується обговорити у аудиторії запитання семінару. Прослухати реферати з даної проблеми. Провести дискусію з питань запропонованих для обговорення. Для останньої студентів розділити на 4 групи: медики, педагоги, фізкультурники, ті, що просто цікавляться проблемою. Вибір групи студентом здійснюється самостійно.

Тема 3. Екологічні і соціальні аспекти старіння

5. Екологічна ситуація у державі і її вплив на організм людини

6. Соціальні проблеми ЛПВ

Базова:19,88, 109, 130.

Допоміжна: 131,137,143.

Мета: засвоєння студентами проблеми впливу екології і неспряливого соціального середовттща на старіння, розвиток мислення, уваги, виховання інтересу до предмету.

Ключові слова: старість, старіння, кров, щитовидна залоза, клітина, хімічні процеси, гіпоксія.

Проблеми для обговорення:

За якими показниками ми визначаємо соціальну ситуацію в державі?

Як соціальні проблеми впливають на здоровя людини?

Хід заняття

Пропонується обговорення проблеми впливу екології і середовища на організм людини. Студенти повинні навести приклади яе позиивного так і негативного характеру.

Тема4: Хвороби літніх людей

План

1. Хвороби крові.

2. Хвороби серця.

3. Хвороби легень.

4. Хвороби шлунку.

5.Захворювання нервової системи людини похилого віку.

Література

Базова:114, 119,120,

Допоміжна:19, 88,143.

Мета: засвоєння студентами перебігу основних хвороб людей похилого віку з акцентом саме на соціальному значенні цих хвороб. Розвиток мислення, мови, виховання поваги до ЛПВ.

Ключові слова: хвороба, внутрішні хвороби, соматичні хвороби, здоровя.

Проблемні запитання

Обґрунтуйте шляхи профілактики хвороб літніх людей.

Особливості лікування хвороб у літніх людей.

Хід заняття

За можливості студенти вдома готують запитання семінару. І здають зошити на перевірку. На занятті відвідують лікарню де вивчають на практиці хвороби людей похилого віку і споглядають медичну допомогу людям похилого віку. Намагаються з’ясувати яка роль соціального педагога у роботі з хворими людьми.

Тема:Діяльність громадських, релігійних організацій з соціального захисту та опіки людей похилого віку

План

1.Опікунська робота партій і рухів з людьми похилого віку

2.Благодійницька діяльність церкви з людьми похилого віку

3.Форми і методи роботи громадських об’єднань з людьми похилого віку

Література

Базова:1,20, 78

Допоміжна:8,45,96

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.