Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Тема. Південний берег Криму. Рослини і тварини південного берега Криму



Мета:формувати в учнів уявлення про своєрідність природи Південного берега Криму

Навчальні завдання:

3) ознайомити учнів із географічним положенням українських гір;

4) ознайомити учнів з рослинним і тваринним світом, корисними копалинами Кримських гір;

Розвиваючі завдання:

7) розвивати пізнавальну активність;

8) розвивати спостережливість;

9) розвивати увагу, пам'ять, мислення;

10) вміння аналізувати і робити висновки;

11) розвивати логічне мислення і пам’ять;

12) розвивати зв’язне мовлення.

Виховні завдання:

2) виховувати дбайливе ставлення до природи.

Тип уроку: Урок удосконалення знань, умінь та навичок.

Обладнання:фізична карта України, гербарії рослин, ілюстрації із зо­браженням природи Південного берегу Криму і його здравниць.

Хід уроку

Зміст етапів уроку Методи і прийоми навчання/обладнання
1. Організація класу. 1.3. Привітання. Усі сідайте тихо, діти. Домовляймось – не шуміти, Руку гарно підіймати, На уроці не дрімати, А знання мерщій хапати/ Щоб не було нам тут мороки. Всі готові до уроку? Діти, приберіть все зайве з парт, адже наш урок. потребує максимальної уваги. 1.4. Спостереження за погодою. Діти, а яка зараз пора року? (зима) А який зараз місяць? (лютий) А як змінилася погода взимку? (стало холодно, річки позамерзали, часто йде сніг, сонце не гріє) У зошитах для фенологічних спостережень запишіть температуру, хмарність, опади та напрямок вітру.     Бесіда.   Робота у зошитах для фенологічних спостережень.
2. Актуалізація опорних знань. 2.1. Діти, зараз ми перевіримо домашнє завдання, для цього вам необхідно дати відповіді на такі питання. Індивідуальне (усне) опитування. 1) Розповісти про тварини степу. Як вони пристосувалися до умов жит­тя в степу? 2) Розповісти про рослини степу. Які з них занесені до Червоної книги? 3) Назвати і показати на фізичній карті заповідники степу. 2.Природничий диктант. Впізнайте і запишіть за описом жителів степу. 1) Рослина з вузькими довгими листками. Її корінь нагадує пучок, а зер­нятко має довгий шлейф. Вітер підхоплює його і переносить на ве­ликі відстані. 2) Дуже гірка рослина з різким ароматом. Худоба її не їсть. 3) Комаха із довгими задніми ногами, швидко і далеко стрибає. 4) Ці птахи мають загнутий дзьоб, гострі пазурі і добре розвинутий зір. Вони полюють на ховрахів, мишей. 5) Пташка прилітає ранньої весни. Гніздиться прямо на землі. Гніздо бу­дує у вигляді ямки, що вистелена травою. Її дзвінкий спів лунає над полем із величезної висоти. 6) Ці рослини квітнуть ранньою весною. У підземних частинах стебел ще влітку відкладаються поживні речовини. 1 правильна відповідь — 2 бали. Взаємоперевірка учнями. Підсумок домашнього завдання. Оцінювання.   Бесіда    
3. Повідомлення теми, мети і завдань уроку. У ці холодні дні зимові так хочеться тепла... Вирушаймо всі до моря, відпочинем, дітвора! На Південний берег Криму буде подорож у нас. Це куточок України — рідний і близький для нас. Отже, сьогодні на уроці ми розглянемо особливості природи рос­линного і тваринного світу Південного берега Криму.     Монолог вчителя.
4. Мотивація навчальної діяльності учнів. Слухайте мене уважно, правильно відповідайте на запитання, будьте активними на уроці, тому що кожний з вас отримає за урок оцінку.     Пояснення вчителя.
5. Сприймання нового матеріалу та його усвідомлення. Розповідь учителя про Крим, про його рекреаційні можливості. Цілюща морська вода і теплий морський вітерець, мінеральні дже­рела, мальовничі пляжі, розкішна рослинність — все це в комплексі впли­ває на організм людини, поліпшує її самочуття, відновлюючи здоров'я та силу. Тут побудовано багато санаторіїв, безліч баз відпочинку, в тому чис­лі дитячих. Вже кілька десятиліть діє міжнародний дитячий центр «Ар­тек», де відпочивають діти з багатьох країн. Фізкультхвилинка. Десь весна у полях заблукала, Небо в сірій, холодній імлі, То зима нашу весну украла І сховала під снігом ЇЇ. Не бажає, щоб сонце світило, Щоб співали у лісі птахи, Розстелила по небу вітрила, Ледь не лопне від злої пихи.       Розповідь учителя    
6. Узагальнення та систематизація набутих знань. А зараз, діти, дайте відповідь на такі питання. Де розташований Південний берег Криму? Покажіть на карті Ук­раїни.Якими є особливості пір року в Криму? Які рослини там ростуть? Які тварини проживають? Чому люди їдуть у Крим відпочивати?     Бесіда   .
7. Підсумки уроку. Отже, сьогодні на уроці ми з вами познайомилися з рослинним і тваринним світом Кримських гір. А для закріплення дайте відповіді на такі питання: · Де знаходяться Кримські гори? (На півдні України) · Яке літо і зима у горах? (Літо є жарким, сухим, а зима — корот­кою і м'якою.)   Слово вчителя.     Бесіда
8. Домашнє завдання. Прочитати статтю у підручнику (С. 127—130). У зошиті на С. 56 під­писати назви тварин, які живуть у Чорному морі.   Урок закінчений. Дякую за увагу! До побачення.   Завдання записане на дошці.


 

Клас: 4

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.