Мета: розширити знання гуртківців про правила поведінки під час виникнення пожежі; розширити вміння самостійного написання казок, оповідань, історій, віршів та користуватися різними джерелами по даному напрямку; виховувати творчість, відповідальність, обережність.
Умови конкурсу:
§ конкурс проводиться 05.11.2012 року у рамках Тижня знань Пожежної безпеки;
§ у конкурсі приймають участь всі бажаючі гуртківці, які можуть і хочуть проявити свої літературні здібності;
§ конкурс провести для різних вікових категорій.
Оцінювання:
§ оцінювання проводиться компетентною комісією;
§ кращі роботи будуть видані збіркою.
Склад журі:
Директор – Мороз Л.Я.
Психолог – Козубенко Т.Г.
Педагог-організатор – Коваленко Т.О.
Виховна година «Обережно вогонь!»
Мета:дати поняття про значення вогню в житті людини; з'ясувати причини виникнення пожеж; ознайомити з правилами протипожежної безпеки; розвивати відповідальне ставлення до поводження з сірниками, уміння запобігати виникненню пожеж, відстоювати свою думку; виховувати взаємодопомогу та взаємонавчання щодо елементарних правил протипожежної безпеки.
Основні поняття й терміни:пожежа, пожежний, вогнище, полум'я.
Методи:групова робота, інсценізація вистави.
Обладнання:технічні засоби для демонстрування презентації, картки, плакат «Не бавтеся, діти, бо можна згоріти!»; література на протипожежну тематику, засоби для гасіння пожежі, фотографії з місць подій, де відбувалися пожежі; дитячі роботи й малюнки на тему «Вогонь — наш друг чи ворог?»; схема «План евакуації учнів школи»; пам'ятки (за кількістю учнів).
ХІД ЗАХОДУ
Учитель. Діти! Простір, у якому ми живемо, наповнений красою, радістю і щастям. Дуже важливо нам зберегти його таким, яким він є: не знищити, не зруйнувати, а залишити землю чудовою для інших людей.
А ще слід зберегти своє життя і здоров'я, щоб насолоджуватися природою. Здебільшого це залежить від того, як ви будете поводити себе, як виконуватимете правила протипожежної безпеки, як ви любите, бережете навколишній світ, такий тендітний і неповторний, дзвінкий і чудовий.
На плакаті написано загадку:
Може він все спопелити,
Але може й обігріти,
Якщо студить нас зима.
Обережні будьте з ним
І сьогодні, і завжди,
Щоб не сталося біди.
(Вогонь)
Кажуть, що людина довго може дивитися на воду та вогонь. Саме про нього йтиме сьогодні мова. Ми спробуємо з'ясувати: вогонь нам друг чи ворог? Як ви вважаєте, яку користь він приносить?
Учень
Він може зігріти, зварити обід.
Він плавить метал і розтоплює лід.
Учитель. Але вогонь може бути дуже небезпечним. Коли це буває? Учень
А може і ліс велетенський спалити,
Майно і будинок — усе спопелити.
Учитель. Увага на екран. (Перегляд слайдів).
— Які ж висновки можна зробити?
Учень. Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватися й одягатися. З його допомогою людина готує собі їжу. Вогонь використовують у багатьох галузях народного господарства. Він рухає складні технічні засоби та пристрої, допомагає людині.
Учень. Але вогонь може стати і жорстоким ворогом. Якщо з ним необережно поводитись, він виходить із-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, — усе, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди.
Учитель. 26 квітня — день ушанування загиблих на Чорнобильській АЕС.
Завітаємо до статистичного бюро.
Щороку у світі трапляється близько 5млн пожеж, щодня в Україні — близько 120. Приблизно кожна шоста-восьма пожежа в нашій країні виникає через пустощі дітей, їхнє невміле, необережне поводження з вогнем. Кожен п'ятий, що загинув під час пожежі, — неповнолітній. За цією статистикою — трагедії багатьох людей, збитки держави в мільйони гривень. Але не виміряти гіркоту втрат, коли у вогні гинуть діти.
Пожежа — це лихо, яке завдає шкоди, причин його може бути багато. Однак виділяють декілька, через які найчастіше виникають пожежі.
З'ясуємо, які це причини, виконавши завдання.
Робота в групах
Учні об'єднуються в групи по 4-5 осіб. Визначення найзагальніших причин виникнення пожеж.
Завдання: допишіть речення.
Причиною пожежі можуть бути:
§ пустощі ____________ з (вогнем);
§ іскри _____________ вогню (бенгальського);
§ саморобні ____________ прилади (обігрівальні);
§ одяг, що сушиться біля __________________
(увімкнених електричних) чи __________ приладів (газових);
§ несправна _________ розетка (штепсельна), ___________ на електричному шнурі (вилка).
Учитель. Перейдемо до вивчення правил пожежної безпеки.