Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Конструювання з паперу «Кольорові кульки-грудочки»

Підсумок.

-Як виникає світло?Тінь?

 

 

Дошкільний Навчальний Заклад

№9 «Берізка»

Конспект заняття з ознайомлення

З навколишнім світом в середній групі.

«Досліди зі світлом»

 

 

Виконала:

Вихователь ДНЗ №9

«Берізка»

Василенко Лєна Іванівна

Фастів 2015

"Паперова фея"

Програмовий зміст:

ознайомити дітей з деякими властивостями паперу (товстий - тонкий, міцний) в процесі виконання з ним різних дій (м'яття, розривання, скручування);

ознайомити дітей з використанням паперу в житті людини;

ввести в активний словник дітей слова: папір, паперовий, міцний;

зацікавити дітей роботою з папером;

розвивати мислення, дрібну моторику кистей рук;

виховувати допитливість, ощадливість.

Обладнання: лялька «Паперова Фея» виконана з різноманітних видів паперу. Квадратні листочки паперу різних видів (серветка, ватман, картон, цукеркові фантики). 10 товстих альбомів для малювання. Ємність з водою. Рушник. Предмети, виготовлені з паперу (книга, альбом, серветка, картинка, розмальовка, іграшка, газета, журнал, шапочка-маска для театралізації і т. п.)

Хід заняття

Діти, погляньте, хто у нас сьогодні в гостях. (Показ ляльки). Це Паперова Фея з Паперової країни. У цій країні все зроблено з паперу: і будинки, і одяг, і транспорт і все-все-все. Подивіться уважно на саму Фею. Навіть вона сама зроблена ... з чого? З паперу. А з якого саме паперу, можете назвати? З кольорового паперу, з серветок, з картону, з газетного паперу. У нашому з вами світі теж є речі з паперу. Можете назвати деякі з них?

Дидактична вправа «Що буває з паперу»

Діти перераховують знайомі їм предмети, зроблені з паперу.

Увага! Слухайте завдання: пройдіть по груповій кімнаті, знайдіть і принесіть один паперовий предмет, тобто предмет, зроблений з паперу. (Виконують завдання).

Дидактична вправа «Принеси паперовий предмет»

Вихователь просить кожну дитину назвати принесений предмет, вживши при цьому прикметник «паперовий».

А тепер подумайте, чи може в нашому світі все бути зроблено з паперу? Чи можуть бути паперові будинки? Чому? А чому в нашому світі не роблять одяг з паперу? Меблі? А транспорт? Будинки у нас будують з каменю, меблі роблять із дерева, одяг шиють з тканини, а транспорт роблять з металу. Тому що ці матеріали міцні, надійні. А чи міцний папір, ми зараз з вами перевіримо. Ми проведемо кілька дослідів з папером.

Дослід "м'яття паперу"

Спробуйте зім'яти папір. Легко це зробити? А спробуйте зім'яти стіл, за яким ви сидите. Вийшло? Тому що дерево, з якого зроблений стіл - міцне, а папір – неміцний, мнеться.

Досвід "Розривання паперу"

Спробуйте розірвати папір. Легко це зробити? А зможете розірвати рушник? Спробуйте. Вийшло? Чому? Тому що тканина міцніша паперу.

Досвід з водою і папером

Покладіть листочки паперу у воду. Дивіться, серветки відразу розмокнули. Спробуємо взяти їх руками. Що сталося?

Вони порвалися? Інший папір товстіший серветок, тому розмокає довше. Ми ще раз подивимося на нього в кінці заняття.

А зараз зробимо висновок: папір боїться води. Всі паперові предмети псуються від зустрічі з водою. Папір - матеріал неміцний.

Діти а ви звернули увагу, що один папір зім'яти легко, а інший - важко? Один папір розірвати легко, а інший - складно? Покажіть шматки паперу, який ви легко розірвали? А який папір розірвати важко? Як ви гадаєте, з чим це пов'язано? Тонкий папір легше зім'яти і розірвати. А товстий папір важче зім'яти і розірвати.

Фізхвилинка «Паперові фантики»

Ми фантики паперові,

Цукерки в нас сиділи.

А дітки-ласуни

Цукерки дружно з'їли.

(Діти сидять навпочіпки в колі, в руках тримають фантики.

Імітують поїдання цукерок.)

Вітер раптом набіг

І всі фантики підняв.

(Встають і, кружляючи, махають руками,потім бігають врізнобіч.)

Закружляли, полетіли

І на землю тихо сіли.

(Сідають навпочіпки.)

Ми всі фантики візьмемо

І в коробку віднесемо.

(Складають фантики в коробку.)

Бесіда про папір

Паперова Фея просить вас, діти, берегти папір, не рвати і не викидати його даремно. Адже папір роблять з дерев. Щоб зробити 10 альбомів для малювання (показ) довелося зрубати одне невелике деревце. Чим більше робиться паперу, тим менше залишається дерев. Якщо ви будете берегти папір, то збережете багато дерев.

Конструювання з паперу «Кольорові кульки-грудочки»

Діти мнуть різнокольорові серветки в грудочки округлої форми.

Дихальна гімнастика

Дітям пропонується подути на паперові грудочки. Поспостерігати за їх рухом у залежності від сили, з якою на них дують.

На грудочку дуй легенько,

Рухатиметься тихенько.

На грудочку дуй сильніше,

Побіжить вона веселіше.

Наша зустріч з Паперовою Феєю завершується. Погляньте на наш папір у воді. Що з ним сталося? Можна його ще використовувати? На прощання пограємо.

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.