Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Дослід№2 « Рух повітря»

Широківський комунальний дошкільний навчальний заклад №1

 

Конспект заняття з елементами пошуково-дослідницької діяльності

Повітря і його властивості

Виконала вихователь

Пахомова Н.М.

Мета: Познайомити дітей з поняттям «повітря», його властивостями цінністю в житті людини, дати уявлення про те, яку роль грають рослини в нашому житті, як вони впливають на чистоту повітря; розвивати мислення, вчити робити висновки в процесі експериментування; виховувати негативне відношення до факторів забруднюючих повітря.

Матеріал: Повітряні кульки, макет заводу, пакетики, стаканчики, опахала, трубочки, іграшка жабеня.

ХІД ЗАНЯТТЯ

- Сьогодні у нас буде не звичайне заняття. Діти, яка буває природа?Давайте пригадаємо, що відноситься до живої природи( люди, тварини, рослини)? А що відноситься до неживої природи (каміння, вода, повітря, земля, зірки )?Молодці! А зараз уважно послухайте загадку. Якщо розгадаєте, то дізнаєтесь про що ми сьогодні будемо розмовляти на занятті.

Загадка

Куди ступиш — всюди маєш, хоч не бачиш, а вживаєш(Повітря).

- Правильно, це повітря. Дітки, що ви знаєте і можете сказати про повітря? Де воно існує?(Повітря – скрізь: в кімнаті, в землі, воді і навіть в середині нас.)

- Яке може бути повітря? (Чисте,прозоре) .А ще воно може бути брудне і хворе. А якщо брудне і хворе, що може статися з природою, людьми?

- Як називається наша планета? Як ви думаєте, яке повітря на нашій планеті? Наша планета Земля в небезпеці. На ній багато хворих місць. Це вийшло тому, що люди збудували багато заводів, фабрик. А ці підприємства забруднюють повітря – його забруднює дим , який виходить з труб в небо. Подивіться як це відбувається. Від цього забруднення гинуть рослини, тварини, хворіють люди. Але, ми можимо допомогти нашій планеті. Що потрібно робить щоб повітря було чистішим? Щоб дихати людям було легше? (Можна зачинить заводи, фабрики і тоді повітря стане чистішим).

- Але заводи зачинить не можна, на них роблять те, що необхідно людям: меблі, одяг, іграшки…То що ж тоді робить? На труби заводів необхідно ставить фільтри.

- Чому на природі, в лісі, легше дихається? (Там чисте повітря, нема заводів, автомобілів). В лісі повітря має велику кількість кисню. Кисень - це газ, яким дихають люди, рослини. Заслуга рослин саме в тому, що вони виробляють кисень. Більше рослин – більше кисню. Здогадайтесь, що можна зробить, щоб допомогти планеті, очистити повітря?(Посадити дерева, кущі, квіти) А ще?( не кривдить рослини , дерева).

Аутотренінг(під музику)

- А зараз трішки відпочинимо. Стаємо в коло і закриваємо очі. Давайте ми з вами уявимо що….

Дме легкий вітерець,

Я вдихую його чисте, свіже повітря.

Наді мною літають птахи і співають свої чудові пісні.

Мені хочеться посміхатись.

Я дуже добре себе почуваю.

Я буду другом і захисником всьому живому.

Я хочу жити в злагоді з природою.

(Із – за дверей лунають звуки)

Жабеня: Ой, допоможіть, спасіть, лечу!!!

Вихователь: Хто це там кричить? (відкриваю двері)

(В кімнату на повітряних кульках влітає жабеня)

- Добрий день жабенятко! Як ти до нас потрапило?

Жабеня: Добрий день дітки! Я грався з повітряними кульками, аж зненатська вітер підхватив мене і поніс, поніс і приніс до вас в дитячий садок. Як у вас тут цікаво!А що ви тут робите? Чи можна мені залишитись?

- Звичайно залишайся. Ми сьогодні з дітками розмовляємо про повітря.

Жабеня: Про повітря? А що таке повітря? Щось я по нього не чув, і ніколи з ним не зустрічався. Може його зовсім не має?

- Постривай жабенятко. Я теж ніколи з ним не зустрічалась, але знаю що воно навколо нас.

Жабеня: Нічого я не бачу. Де ж воно?Куди ж воно заховалось?

- Нікуди воно не заховалось. Дітки давайте доведемо жабенятку, що повітря дійсно є. Я запрошую всіх в міні лабораторію, щоб ми могли провести досліди як справжні вчені(діти переходять за столи).

Дослід№1 «Повітря має різну температуру»

Піднесіть долоньку до ротика і носика, і подихайте. Що відчуваєте? (Тепло) А якщо вийти на вулицю, яке буде повітря?(Холодне) А влітку яке повітря?(Жарке)

Висновок: Повітря має різну температуру.

Дослід№2 « Рух повітря»

Візьміть в руки опахало, помахайте перед обличчям. Що ви відчули?(легкий вітерець) Вітер – це і є рух повітря .

Отже, робимо висновок, що повітря – рухається.

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.