Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Імпульс тіла. Механічна робота, енергія

ЛЕКЦІЯ №

 

Кількість годин -2

 

ТЕМА:Механічна робота та енергія.

МЕТА:

Навчальна:перевірити рівень навчальних досягнень студентів з теми, систематизувати, узагальнити знання студентів; розвивати уміння використовувати набуті теоретичні знання при розв’язуванні задач.

 

Виховна:; виховувати самостійність, працьовитість, наполегливість, інтерес до вивчення фізики.

 

ВИД ЛЕКЦІЇ:

МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВЯЗКИ:географія, математика біологія.

.

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАНЯТТЯ:

 

Дидактичний матеріал:картки для проведення тестів, картки фізичного лото, кулька на нитці.

 

.

 

Технічні засоби навчання: ПК. Відео проектор.

Обладнання та матеріали:клейка стрічка, комплекти приладів для проведення експерименту – штатив з муфтою і лапкою, динамометр, дерев’яна дошка, дерев’яний брусок, годинник, лінійка, пружина,

 

ЛІТЕРАТУРА: Є.В. Коршак, О.І. Ляшенко, В.Ф. Савченко Фізика 10 клас (рівень стандарту), К.: Генеза, 2010.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА

Перевірка присутності студентів на занятті

Перевірка готовності студентів до заняття

Повідомлення теми заняття

Визначення навчальної мети заняття

Мотивація навчальної діяльності студентів

Сьогодні завершується вивчення теми «Механічна робота, енергія,». Сьогоднішній семінар – підсумкове заняття, де будуть перевірені ваші теоретичні знання, уміння і навички застосовувати одержані знання на практиці, при розв’язуванні задач. Форма проведення семінару – конкурс, на протязі якого кожен з вас, беручи участь в етапах конкурсу буде набирати бали-очки, які потім будуть переведені в оцінку за заняття. На кожному етапі семінару ви будете одержувати певне завдання, виконуючи яке ви одержуватимете бали, які будуть заноситися в залікову картку. На проведення кожного етапу заняття відводитиметься певний час, буде також вказано, яку максимальну кількість балів можна одержати за те чи інше завдання. Успіх буде залежати від вашої активності, наполегливості, самостійності, швидкості , кмітливості і т.д

Актуалізація опорних знань

ОСНОВНА ЧАСТИНА

План лекції

2.1.1 Фізичний диктант

2.1.2 Бліц-конкурс

2.1.3 Розв’язування розрахункових задач.

2.1.4 Презентації студентів: «Гідроелектростанція», «Вітряна електростанція».

2.1.5 Експериментальні завдання

Викладання нового матеріалу

1 Перший тур. Фізичний диктант (слайд № ). На екрані з’являються запитання у вигляді тестів. Студент повинен вибрати правильну відповідь та занести до аркуша. Кількість балів за кожну правильну відповідь – 0,5.

 

 

2 Бліц-конкурс (Слайд №32 ). Викладач швидко читає запитання, студенти вголос говорять відповіді на них. За правильну відповідь студент отримує 1 бал. Викладач пізніше заносить цю кількість балів до загальної залікової картки.

3 Розв’язування розрахункових задач

Кожний студент отримує картку з двома розрахунковими завданнями і протягом 10-15 хвилин розв’язує завдання на окремому аркуші. За кожне правильно розв’язане завдання студент отримує по 2 бали.

4 Презентації

Два студенти з групи одержують завдання підготувати презентації про перетворення механічної енергії води і вітру в електричну енергію. За що вони отримують додаткові 5 балів.

 

5Експеримент ( слайд № ).

 

Два студенти одержують картку із експериментальною задачею та прилади для проведення експерименту. Потрібно провести вимірювання, записати дані в зошити, і розв’язати задачу. Час для виконання – 5 хв. Максимальна кількість балів – 20 ( 5 – вимірювання, 5 – запис одержаних даних, 5 – запис формул, 5 – розв’язування задачі). викладач проходить між рядами, перевіряє, допомагає, фіксує правильність виконання завдання.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

Узагальнення та підведення підсумків заняття

3.2 Відповіді на запитання

ЗАВДАННЯ НА НАСТУПНЕ ЗАНЯТТЯ

Підготуватися до Кр 1 за розділом «Механіка».

 

Додаток 1

 

Імпульс тіла. Механічна робота, енергія.

Фізичний диктант

 

1. Робота визначається за формулою:

а) A = Fs;

б) F = gm;

в) N = Fv.

2. Потенціальна енергія піднятого над землею тіла визначається за формулою:

А) A = Fl;

Б) En = gmh;

В) F = gm

3. Імпульс тіла визначається формулою

А) A = Fl;

Б) F = gm

В)

4. Імпульс сили визначається за формулою:

А) A = Fl;

Б)

В) En = gmh;

5. Імпульс вимірюється в :

А) Н;

Б) Дж;

В)

6. Робота вимірюється в :

А) Н;

Б) Вт;

В) Дж.

7. Енергія вимірюється в:

А) Дж;

Б) Па;

В) Н.

8. Потенціальна енергія – це енергія…

А) рухомого тіла;

Б) піднятого над землею або деформованого тіла;

В) тіла, що знаходиться на поверхні Землі.

9. Механічна робота виконується, якщо…

А) до тіла прикладена сила, але тіло не рухається;

Б) тіло рухається під дією прикладеної сили;

В) тіло рухається без дії зовнішніх сил.

10. Кінетична енергія – це енергія…

А) піднятого тіла;

Б) деформованого тіла;

В) рухомого тіла.

11. Імпульсом володіють:

А) пружно деформовані тіла;

Б) тіло, що рухається зі швидкістю v;

В) тіла, що взаємодіють.

 

 

Додаток 2

Бліц-конкурс

1. Механічна робота позначається – А.

2. Формула механічної роботи – А = Fs·cosα.

3. Умови виконання роботи – тіло рухається під дією сили.

4. Одиниця роботи – 1Дж.

5. Одиниця роботи названа на честь – англійського вченого Джоуля.

6. Чи виконується робота в таких випадках: дівчина грає на піаніно? – Ні.

7. Людина стоїть з мішком зерна на спині – Ні.

8. Робітник підпирає плечем двері – ні.

9. Вода тисне на стінку посудин – ні.

10. Фізична величина, яка чисельно дорівнює добутку маси тіла на його швидкість – імпульс тіла.

11. Імпульс тіла позначається буквою – р.

12. Формула імпульсу тіла – р=mv

13. Одиниця імпульсу – 1 .

14. Дія з силою протягом короткого проміжку часу називається – ударом.

15. Потенціальна енергія – це енергія піднятого над Землею або пружно деформованого тіла.

16. Формула потенціальної енергії піднятого над Землею тіла – En = mgh.

17. Формула потенціальної енергії пружно деформованого тіла – En = kx2 / 2/

18. Кінетична енергія – це енергія рухомого тіла.

19. Формула кінетичної енергії – Ek = mv2 / 2.

20. Одиниця енергії – 1Дж.

21. Сформулюйте закон збереження енергії – сума кінетічної і потенціальної енергії в замкненій системі залишається сталою.

22. Записати формулу закону збереження механічної енергії - Епк=сonst

 

Додаток 3

Розв’язування задач з теми: «Імпульс тіла. Механічна робота та енергія».

Варіант 1

1 Тіло, масою 6 кг має імпульс 1,2 . Яка за модулем швидкість тіла?

2 Яку роботу виконує сила 10 Н при переміщені тіла на відстань 5 м, якщо сила напрямлена під кутом 450 до переміщення?

 

Варіант 2

1 Визначити імпульс тіла масою 5 кг, що рухається зі швидкістю 6м/с.

2 При переміщені тіла на відстань 100 м сила в 20 Н виконала роботу в 1 кДж. Який кут між напрямами сили і переміщення?

 

Варіант 3

1 Визначити масу тіла яке рухається зі швидкістю 20 м/с і має імпульс 62 .

2 М’яч масою 200 г, кинутий вертикально в гору, піднявся на висоту 10 м. Яку роботу виконала сила тяжіння?

 

Варіант 4

1 Яка кінетична енергія м’яча, масою 400 г, що летить зі швидкістю 20 м/с?

2 Визначити імпульс сили для тіла у якого маса складає 2 кг, а швидкість змінилася з 1м/с до 2м/с.

 

Варіант 5

1 Яку роботу виконує дитина, коли рівномірно піднімає іграшку масою 300 г на висоту 30 см?

2 Який імпульс має автобус масою 3т, що рухається зі швидкістю 36 км/год?

 

 

Додаток 4

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.