Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

ІII. Мотивація навчальної діяльності школярів

Тема: Р. Бернс. «Чесна бідність». Уславлення у вірші

Справжніх людських чеснот, віри у світове братерство

Мета:допомогти учням глибше усвідомити ідейно-художній зміст твору письменника, прийом антитези, який у ньому використаний; розвивати навички виразного читання, уміння аналізувати ліричні твори, визначати головну думку; виховувати високі моральні якості — чесність, патріотизм, шляхетність.

Тип уроку: комбінований.

Методи й прийоми: евристична бесіда.

Міжпредметні зв’язки: історія, географія, інформатика.

Обладнання:портрет письменника, збірки його творів, ілюстративні матеріали про Шотландію (до вірша, що вивчається).

 

Хід уроку

I. Організаційний момент.

— Доброго дня всім. Сідайте, будь ласка.

 

II. Актуалізація опорних знань учнів.

— Сьогодні на уроці ми продовжуємо розглядати життєвий і творчий шлях шотландського поета Роберта Бернса.

На основі розповідей учителя, опрацьованого за підручником удома матеріалу та спогадів відомого французького письменника Вальтера Скотта складіть характеристику письменника, його «психологічний портрет».

«Це була людина міцна, кремезна... Якби мені не було відомо, хто він такий, я б прийняв його за дуже розумного фермера...за справжнього “доброго господаря”, котрий сам ходить за плугом. У його зовнішності вгадувався великий розум та проникливість, і лише очі свідчили про постійну натуру... Великі темні очі горіли... коли він розповідав про щось із почуттям чи захопленням» (В. Скотт).

Роберт Бернс народився в сім'ї фермера. Коротке його життя минало в безперервній боротьбі зі злиднями, у важкій праці на фермах, орендування яких було вигідне лише для землевласників.

Зіткнення з жадібними й грубими власниками і простими людьми в невеликих селах південно-західної Шотландії, де минуло дитинство та юність поета, рано познайомили його з нерівністю та утиском бідняків. Будучи людиною незалежного розуму й гордою душею, він глибоко співчував таким, як він сам, безправним трудівникам.

Бернс рано осмислив у своїх віршах та поемах зіткнення особистості й народу з суспільним злом, хоча, звісно, протиставлення інтимної та соціальної лірики в Бернса цілковито умовне. Вже рання лірика - це вірші про права молоді на щастя, про її зіткнення з деспотизмом релігії та сім'ї. Любов у Бернса завжди є силою, що допомагає людині відстояти кохану людину, захистити її і себе від підступних ворогів

Велику роль у творчості Бернса відігравала любов до людей праці. Його ідеал людини виникав в осмисленні народної історії і багатовікового досвіду трудових низів, їх теперішнього становища. Любов поета належить чесним і добрим трудівникам, борцям за правду та людяність.

ІII. Мотивація навчальної діяльності школярів.

— Маленька Шотландія, яка є частиною Великого Об’єднаного Королівства Великобританії й Північної Ірландії, була силою приєднана до Англії, потерпала від гніту, мріяла про визволення. І ці мрії виразив у своїх віршах Роберт Бернс:

 

І вірю я: настане день,—

І він не за горами,—

Впаде від віття того тінь

Й розкинеться над нами.

Забудуть рабство і нужду

Народи і краї, брат...

(«Дерево свободи»)

Дуже хотілося поетові, щоб життя було влаштоване за принципами добра й справедливості. Тому й писав в одному зі своїх листів: «Богові відомо, що я не святий,.. але якби я міг,— а коли можу, то я це й роблю,— я б витер сльози з усіх очей... Навіть людям підлим, тим, хто образив мене, я б усе пробачив...»

Ці принципи, проголошені Р. Бернсом, не втратили своєї актуальності й донині. Тому ми будемо ще не раз звертатися до його творів.

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.