Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

VI. Підсумки уроку та повідомлення домашнього завдання

П Л А Н – К О Н С П Е К Т У Р О К У

Предмет : "Біологія"

Урок № 2:

-Електромонтер станційного устаткування;

Професія: кабельник-спаювальник

-радіомеханік з обслуговування та ремонту

Радіотелевізійної апаратури

-оператор комп"ютерного набору, конторський службовець

(бухгалтерія)

- оператор комп"ютерного набору;контролер Ощадного банку

- оператор комп’ютерного набору;секретар керівника.

Дата: _____ _____ _____ _____

Група: АБ-21, РБ-21, КБ-21, ББ-21, СБ-21

Тема програми №4: Розділ III. Організмовий рівень організації живої матерії.

Тема 4.Розмноження організмів.

Тема уроку 4.2: Статеве розмноження.

Навчальна мета: сформувати знання учнів про статевий процес і його форми; запровадити поняття роздільностатевості й гермафродитизму;сформувати вміння учнів характеризувати нестатеве і статеве розмноження організмів; порівнювати статеве і нестатеве розмноження; характеризувати значення розмноження для існування виду.

Розвиваюча мета: розвивати уміння логічно мислити, висловлювати власні думки;

Виховна мета: Виховувати бережливе ставлення до життєвих процесів, які відбуваються в живих організмах та власному організмі;

Тип уроку: формування знань та вмінь

Вид уроку:фронтальна бесіда, розповідь, самостійна робота учнів у зошитах

Дидактичне забезпечення:підручники, опорний конспект уроку для роботи в групах

Міжпредметні та внутрішньо предметні зв"язки:біологія людини ( Будова статевої системи людини-9 клас)

СТРУКТУРА УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань

III. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

V. Формування знань та вмінь

VI. Підсумки уроку та повідомлення домашнього завдання

Х І Д У Р О К У

I . Організаційний момент

  • Перевірка готовності учнів до уроку
  • Прийняття рапорту чергового. Виконання запису в журналі.
  • Повідомлення теми, мети та завдання уроку.

 

II. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань

Експрес-опитування (біологічний диктант)


1. Властивість живих організмів … … … називається розмноженням.
2. Форми розмноження організмів: … і … .
3. До форм нестатевого розмноження належать: ………… .
4. Одноклітинні організми розмножують в основному ……. .
5. Для грибів та спорових рослин характерне розмноження ….. .
6. Відокремлення від материнського організму багатоклітинної частини властиве для ………. розмноження.
7. Термін «регенерація» означає ……….
8. Поліембріонія – розвиток кількох зародків із … ….. .
9. Унаслідок нестатевого розмноження дочірні особини за набором спадкової інформації є точними копіями ………. .

Фронтальне опитування

1) Що таке нестатеве розмноження?

2) Які форми нестатевого розмноження ви знаєте?

3) Що таке вегетативне розмноження?Брунькування?

4) У чому переваги і недоліки нестатевого розмноження.

 

III. Мотивація навчальної діяльності.

Уявіть собі, що ваші батьки були б цілком однакові. А якими були б тоді їхні батьки, тобто ваші бабуся і дідусь? А якими були б усі ваші пращури? Отже, виходить, що всі люди на Землі були б цілком однаковими: однієї статі, одного зросту, одного кольору шкіри тощо… Так навіщо ж природа поділила людей та інші живі організми на різні статі? Перевага статевого розмноження перед нестатевим полягає в тому, що при такому типі розмноження утворюються особини з новими комбінаціями генетичного матеріалу. Різноманітність цих комбінацій дозволяє виду найкраще пристосовуватися до мінливих умов середовища.

IV. Вивчення нового матеріалу

Мета уроку: ознайомитися з поняттям «статеве розмноження».

Завдання уроку:

1. Визначити: що таке статеве розмноження; що таке статевий процес; які організми називають роздільностатевими, а які гермафродитами.

2. Дізнатися: про особливі форми статевого розмноження (партеногенез); які організми розмножуються статево; яким організмам притаманні незвичні форми статевого розмноження.

План уроку

Статеве розмноження

Статевий процес

Роздільностатеві організми і гермафродити

Партеногенез

(Матеріал викладено окремо на аркушах, що додаються.)

 

V.Формування знань та вмінь

«Ти — мені, я — тобі»

Учні складають запитання з вивченої на уроці теми, щоб поставити його будь-кому зі своїх однокласників. Учень, який отримав запитання і дав на нього відповідь, має право поставити своє запитання.

Можливі варіанти запитань учнів:

— Яким може бути розмноження?

— Які тварини-гермафродити вам відомі?

— У яких організмів відбувається партеногенез?

— Чи трапляється партеногенез у людини?

— Які рослини називають дводомними, а які — однодомними?

— Чим кон’югація відрізняється від копуляції?

VI. Підсумки уроку та повідомлення домашнього завдання

Викладач оцінює роботу групи та окремих учнів, робить висновки, повідомляє домашнє завдання:

Початковий рівень: __________________________________________

Середній рівень______________________________________________

Достатній рівень_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Високий рівень_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

VII. Тема наступного уроку: «Будова та розвиток статевих клітин.

 

 

 

 

 

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.