Гідравлічний розрахунок водопостачального каналу
Площа живого перерізу розраховується:
, м2;
де -ширина каналу по дну, м;
– коефіцієнт закладання укосу;
- відстань від поверхні води до дна, м.
для =0.3 (0.8+2·0.3)·0.3=0.42 м2;
для =0.5 (0.8+2·0.5)·0.5=0.9 м2;
для =0.7 (0.8+2·0.7)·0.7 =1.54 м2;
для =0.9 (0.8+2·0.9)·0.9=2.34 м2;
для =1.0 (0.8+2·1.0)·1.0=2.8 м2;
Змочений периметр визначається:
м;
для =0.3 =1.84 м;
для =0.5 =2.53 м;
для =0.7 =3.22 м;
для =0.9 =3.92 м;
для =1.0 =4.26 м;
Гідравлічний радіус визначається:
;
де - площа живого перерізу, м2
- змочений параметр, м
для =0.3 =0.23 м;
для =0.5 =0.36 м;
для =0.7 =0.48 м;
для =0.9 =0.597 м;
для =1.0 =0.66 м;
Швидкісний коефіцієнт або коефіцієнт Шезі:
;
де -коефіцієнт шорсткості;
-гідравлічний радіус, м;
– показник степеня, який визначається в залежності від гідравлічного радіуса.
для =0.3 =22.745 /с;
для =0.5 =25.555 /с
для =0.7 =27.53 /с
для =0.9 =29.147 /с
для =1.0 =29.917 /с
Витратна характеристика визначається:
;
де – площа живого перерізу, м2;
- швидкісний коефіцієнт, /с;
- гідравлічний радіус, м;
- уклон дна каналу.
для =0.3 м2 /с;
для =0.5 м2 /с;
для =0.7 м2 /с;
для =0.9 м2 /с;
для =1.0 м2 /с.
Швидкість підходу води до водоспуску
v= ,
де W-площа живого перерізу, (м2)
K-максимальна витрата води, 3 /c)
для =0.3 v = 60(м/c)
для =0.5 v = (м/c)
для =0.7 v = (м/c)
для =0.9 v = (м/c)
для =1.0 v = (м/c)
Таблиця 3.- Результати гідравлічного розрахунку водопостачального каналу
h,м
| b,м
| (м2)
|
(м)
|
(м)
|
(м0,5/c )
|
3 /c)
| v= ,
(м/c)
| 0,3
| 0.7
| 0.42
| 1.84
| 0.23
| 22.745
| 0,251
| 0,60
| 0,5
| 0.7
| 0.9
| 2.53
| 0.36
| 22.555
| 0,756
| 0,84
| 0,7
| 0.7
| 1.54
| 3.22
| 0.48
| 27.53
| 1,609
| 1,04
| 0,9
| 0.7
| 2.34
| 3.92
| 0.597
| 29.147
| 2,886
| 1,03
| 1,0
| 0.7
| 2.8
| 4.26
| 0.66
| 29.917
| 3,727
| 1,59
| 2.6.2 Гідравлічний розрахунок паводкового водоскиду
Напір над порогом водоскиду у верхньому б’єфі визначається за формулою:
H1 =НПГ - Нв.;
де НПГ– відмітка нормального підпертого горизонту, м;
Нв. - відмітка порогу водоскиду, м.
Н1 = 120-116=4 м.
Швидкість підходу води до водоспуску визначається за формулою:
;
де W – площа живого перерізу, м2
Q – максимальна витрата води, м3/с.
=0.97 м/с
Швидкісний напір визначається за формулою:
Н2= ;
де V – швидкість підходу води до водоспуску, м/с;
– прискорення сили ваги, 9.81 м/с.
Н2 = =0.05 м.
Повний напір визначається за формулою:
Н0=Н1 + Н2;
де Н1 – напір над порогом водоскиду у верхньому б’єфі;
Н2 – швидкісний напір.
Н0 = 4 + 0.05=4.05 м.
Глибина води над порогом у нижньому б’єфі визначається як:
h= Hн - Hв;
де Hн - відмітка води у нижньому б’єфі;
Hв – відмітка порогу водоскиду, м.
h=118-116=2 м
Встановлюємо який водозлив: затоплений чи незатоплений, для цього визначаємо відношення:
h/H0=2/4.05 =0.49; h/H0 0.7
Розрахункова формула для незатопленого водозливу з широким порогом:
bст.= ;
де - максимальна витрата води, м3/с;
- коефіцієнт плавності входу у водоскид;
Н0- повний напір води над порогом спорудження.
bст= =31.3
Повна будівельна ширина водоскиду визначається за формулою:
bбуд= bст +0.07·n·H0+m·с
де bст – затоплений водозлив;
n – число стиснень (n=8);
m – кількість стояків, які встановлюють через 1 м (m=3);
с – ширина стояків, звичайно приймається (с=0.2 м).
bбуд. = 31.3+0.07·8·4.05 +3·0.2=34.2 м.
Поиск по сайту:
|