Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Поняття про емоції, почуття, їх фізіологічні основи

Навчально-методична картка заняття №

Назва та номер спеціальності 5.01010201 “Початкова освіта”

5.01020101 „Фізичне виховання”.

 

Предмет:Психологія.

 

Тема: Емоції та почуття

Поняття про емоції та почуття. Значення емоцій та почуттів в житті людини. Особливості емоцій та почуттів. Динаміка розвитку почуттів. Характеристика базових емоцій. Види емоцій та почуттів. Види вищих почуттів: моральні, естетичні, інтелектуальні. Форми переживання почуттів: чуттєвий тон, стрес, афект, пристрасть, настрій, фрустрація.

 

Вид заняття: лекція

 

Мета заняття:

дати поняття про «емоції» та «почуття»; визначити фізіологічні основи емоцій і почуттів; розкрити значення емоцій та почуттів в житті людини; ознайомити з базовими емоціями; визначити види вищих почуттів (моральні, естетичні, інтелектуальні, практичні); розкрити форми переживання почуттів (чуттєвий тон, стрес, афект, пристрасть, настрій, фрустрація); розвивати пам'ять, логічне мислення, спостережливість та уважність; виховувати любов до майбутньої професії, формувати пізнавальний інтерес.

 

Обладнання: роздатковий матеріал.

 

Література:

Основна:

  1. Психологія: Навчальний посібник /за ред. В.А. Крутецького. К., 1978. – 283 с.
  2. Психологія: Навчальний посібник/ О.В.Винославська, О.А. Бреусенко-Кузнєцов, В.Л.Зливков. – К: „ІНКОС”, 2005. – 352 с.
  3. Цимбалюк І.М., Яницька О.Ю. Загальна психологія. Модульно-рейтинговий курс для студентів вищих навчальних закладів. К., 2004. – 304 с.
  4. М’ясоїд П.А. Загальна психологія: Навчальний посібник. – К., 2004. – 487 с.
  5. Психологія: Навчальний посібник/ за ред. Ю.Л. Трофімова. – К.: „Либідь”, 2001 – 558 с.

Додаткова:

  1. Дрозденко К.С. Загальна психологія в таблицях і схемах: Навчальний посібник. – К., 2004. – 304 с.
  2. Психологічна енциклопедія/ О.М. Степанов. – К.: «Академівидав», 2006. – 424 с.
  3. Варій М.Й. Психологія: Навч. посіб. – К.: Центр учбової літератури, 2009. – 288 с.
  4. Цимбалюк І.М. Психологія: Навчальний посібник. – К., 2004 – 216 с.

Структура заняття

 

1. Організаційна частина.

 

2. Актуалізація опорних знань студентів.

3. Повідомлення теми, формулювання мети та основних завдань. Мотивація навчальної діяльності.

4. План заняття.

1. Поняття про емоції, почуття, їх фізіологічні основи.

2. Властивості почуттів.

3. Характеристика базових емоцій.

4. Види вищих почуттів: моральні, естетичні, інтелектуальні, практичні.

5. Форми переживання почуттів.

 

 

5. Підведенняпідсумків.

· Узагальнення матеріалу.

- Емоції – це...

- Почуття – це...

- Визначить властивості відчуттів.

 

1. Завдання для самостійної роботи студентів.

· Характеристика базових емоцій.

 


Тема: Емоції та почуття

План

1. Поняття про емоції, почуття, їх фізіологічні основи*.

2. Властивості почуттів.

3. Характеристика базових емоцій.

4. Види вищих почуттів: моральні, естетичні, інтелектуальні, практичні*.

5. Форми переживання почуттів*.

«Те, що радує людину, що її цікавить, завдає смутку, що здається їй смішним, найбільше характеризує її сутність, її характер, індивідуальність».

Крюгер Ф.

1.

Поняття про емоції, почуття, їх фізіологічні основи

Коли людина сприймає предмети і явища оточуючого світу, вона завжди якось відноситься до них, причому це не холодне, розсудливе відношення, а своєрідне переживання. Одні події викликають у неї радість, інші – обурення, одні речі їй подобаються, а інші викликають у неї незадоволення, одних людей вона любить, до інших байдужа; щось її сердить, а чогось вона соромиться. Задоволення, радість, гнів, страх, гнів, любов – це форми переживання людиною свого відношення до різних об'єктів; вони називаються почуттями та емоціями.

Почуття допомагають нам пізнавати оточуючу дійсність.

Почуття – це різноманітні переживання людини, в яких виявляється її ставлення до того, що діється навколо неї до інших людей і до самого себе.

Н., почуття любові, дружи, патріотизму.

Почуття породжуються об'єктивною дійсністю. Почуття викликаються діяльністю, вчинками людей. Отже, наші почуття мають суспільний характер. Людина усвідомлює власні почуття і виявляє їх.

Вживається замість «почуттів» термін «емоції». У повсякденному житті люди вживають терміни «почуття» і «емоції» як тотожні поняття, але це не так.

Емоція – це конкретна форма протікання процесу перенесення того чи іншого почуття.

Н., емоції радості, смутку, задоволення.

Почуття властиві тільки людині, тільки людина може переживати. А емоції властиві як людині, так і тварині.

Для тварин характерні емоції, елементарні переживання, що виражають реалізацію задоволення або незадоволення органічних потреб у їжі, теплі, відпочинку.

Емоції більш просте, безпосереднє переживання в даний момент, а почуття – виражаються в емоціях і не завжди безперервно і в даний момент можуть не виражатися в якомусь переживанні.

Почуття мають тісний зв'язок з: мовою, сприйманням, усіма пізнавальними психічними процесами, уявою, мисленням, волею.

Значення почуттів

1) Збагачують відображення людиною об'єктивної дійсності.

2) Почуття спонукають людину до діяльності або утримують.

3) Почуття є виявом сутності особистості, її свідомості.

4) Почуття є сигналом про те, що відбувається в оточуючій дійсності і має для людини першочергове значення.

5) Почуття підвищують енергію людини, надають сили, впливають на продуктивність діяльності.

6) Спонукають людину до нових творчих звершень.

7) Підтримують життєвий тонус.

8) Людина стає привабливішою в процесі праці.

9) Емоції та почуття допомагають у навчанні.

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.