Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Вивчення нового матеріалу. План конспект уроку

План конспект уроку

Клас: 11

Дата:16.10.2013

Тема: Методи ергономічних досліджень

Мета: ознайомити учнів із методами ергономічних досліджень, галузями їх застосування; формувати вміння застосовувати знання на практиці для ергономічних досліджень, аналізувати стан ергономіки робочого місця; розвивати логічне і творче мислення, уміння аналізувати й робити висновки.

Очікувані результати: учні характеризують методи ергономічних досліджень, галузі їх використання, застосовують їх для розробки місця учня з урахуванням основних вимог ергономіки.

Основні поняття: методи ергономічних досліджень (соматографія, метод плоских манекенів тіла, складання професіограм), описове професіографування, інструментальне професіографування, ергономічність меблів.

Тип уроку: комбінований

Структура уроку

1. Організаційний момент 2 хв.

2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів 7 хв.

3. Вивчення нового матеріалу 14 хв.

А) методи ергономічних досліджень

Б) ергономіка робочого місця

В) особиста ергономіка

4. Практична робота. Визначення ергономічності

шкільних меблів. 15 хв.

5. Закріплення нових знань і вмінь учнів 5 хв.

6. Підсумки уроку 1 хв.

7. Домашнє завдання 1 хв.

Хід уроку

Організаційний момент

1) перевірка наявності учнів

2) призначення чергових

2. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

- що таке ергономіка?

- назвіть етапи ергономіки;

- які напрямки виділені в середині ергономіки?

 

Вивчення нового матеріалу

А) методи ергономічних досліджень

- соматографія – метод схематичного зображення людського тіла в технічній або іншій документації у зв’язку з проблемами вибору співвідношень між пропорціями людської фігури, формою й розмірами робочого місця…

- метод плоских манекенів (шаблонів- моделей) тіла із шарнірним зчленуванням – експериментальні методи, засновані на застосуванні макетування проектованого обладнання в різному масштабі з точним дотриманням справжніх пропорцій. При цьому використовуються антропоманекени. В основі манекенів лежить кісткова система людини, на якій визначені центри окружностей – суглоби, а контури фігури утворюють дотичні до цих окружностей.

- складання професіограми – ергономічний аналіз трудової діяльності, у ході якого складається її характеристика. Є два методи одержання вихідної інформації для складання професіограми: описове та інструментальне професіографування.

Б) ергономіка робочого місця

- ергономічність меблів – це відповідність розмірів і форми меблів анатомічно правильному положенню хребта, рук, ніг та інших систем людського організму, у результаті чого стомлюваність людини на робочому місці зводиться до мінімуму. (якими є ергономічні вимоги до організації робочого місця при роботі на комп’ютері?)

В) особиста ергономіка

У результаті тривалої сидячої роботи з’являється безліч проблем зі здоров’ям: сутулість, деформація хребта, хронічний біль у руках, хронічне розтягання сухожиль кистей рук, погіршення зору, уповільнення кровообігу в ногах, «затікання рук і шиї» тощо.

Щогодини роботи на комп’ютері робіть перерву на 15 хв. для відпочинку очей. Запам’ятайте два чарівних слова: відпочинок і розслаблення:

- Відпочинок: найпростіший спосіб дати очам відпочити – закрити їх і подумки уявити щось приємне. Частіше блимати очима, щоб вони не були сухими;

- Розслаблення: причина багатьох недоліків зору – мимовільне напруження; ось чому розслаблені очі – запорука загального заспокоєння й позитивного настрою. Під час відпочинку обертайте очі справа наліво, зверху вниз, по колу, подивіться у вікно, переводячи погляд із ближніх предметів на далекі. Встаньте й просто походіть кілька хвилин, або виконайте невеликі гімнастичні вправи.

4. Практична робота. Визначення ергономічності шкільних меблів.

Завдання.(роботу виконати в робочому зошиті)

1) За допомогою вимірювальних інструментів визначити параметри шкільних меблів на робочому місці. Записати показники.

2) Порівняти отримані дані з науково обґрунтованими показниками.

3) Зробити висновки щодо відповідності робочого місця особистим антропометричним даним.

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.