Тема: Підприємство – адміністративно-відокремлена, економічно-самостійна ланка виробничої сфери
Мета: навчальна: узагальнити, систематизувати, поглибити здобуті знання студентами.
виховна: розвивати вміння аналізувати та застосовувати набуті знання та вміння, робити висновки, розвивати пізнавальні здібності, логічне мислення, виховувати культуру спілкування, вміння працювати в колективі.
Тип заняття:повторення, узагальнення, систематизація знань.
Форма заняття:семінарське заняття.
Хід заняття
І. Організаційна частина.
ІІ. Повідомлення теми, мети заняття. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення матеріалу лекції.
1. Яке місце в економічній системі сучасного суспільства займає підприємство?
2. Назвіть основні документи, що регулюють діяльність підприємства.
3. Дайте визначення підприємству згідно з Господарським кодексом України.
4. Види та організаційні форми підприємства.
5. Назвіть порядок реєстрації, ліквідації та реорганізації підприємства.
6. Класифікація підприємств за різними ознаками.
7. Охарактеризуйте основні функціональні підрозділи великого підприємства.
8. Що розуміють під виробничою структурою підприємства?
9. Види виробничої структури підприємства.
10. Охарактеризуйте можливі шляхи вдосконалення виробничої структури підприємства.
IV. Повторення, узагальнення та систематизація знань. Виконання студентами тестових завдань.
V. Підведення підсумків і оцінка роботи студентів.
Практичне заняття №2
Тема: Виробничі фонди підприємства
Мета: навчальна: узагальнити, систематизувати, поглибити здобуті знання студентами.
виховна: розвивати вміння аналізувати та застосовувати набуті знання та вміння, робити висновки, розвивати пізнавальні здібності, логічне мислення, виховувати культуру спілкування, вміння працювати в колективі.
Тип заняття:повторення, узагальнення, систематизація знань.
Форма заняття:практичне заняття.
Хід заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Повідомлення теми, мети заняття. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань і контроль рівня знань студентів.
ІV. Формування вмінь і навичок студентів, шляхом розв’язування практичних завдань.
Задача 1
Підприємство оплатило зарубіжному партнерові вартість обладнання в розмірі 50 тис. грн.. Витрати пов’язані з доставкою обладнання на підприємство складають 2 тис. грн., витрати на страхування 1 тис. грн.. Ліквідаційна вартість обладнання 9 тис. грн.. Термін корисного використання 6 років. Обчислити залишкову вартість обладнання через 3 роки експлуатації а також накопичену суму амортизації.
Підприємство придбало виробниче обладнання початковою вартістю 510 тис. грн.. Ліквідаційна вартість обладнання після його ліквідації за попередніми оцінками складатиме 10 тис. грн.. Очікуваний термін корисного використання обладнання 5 років. Обчислити методом рівномірної амортизації щорічну суму амортизаційних відрахувань, накопичену амортизацію і балансову вартість основних фондів.
Рік
Річна сума амортизаційних відрахувань, тис. грн.
Сума накопиченої амортизації, тис. грн.
Балансова вартість основного обладнання, тис. грн.
Визначити коефіцієнт використання планового фонду часу роботи 5 верстатів за такими даними: протягом року підприємство працює 260 днів у дві зміни, тривалість зміни 8 год., витрати часу на технічне обслуговування – 4%. Фактично верстати відпрацювали 18 193 машино-год.
Визначити фондовіддачу, фондомісткість та фондоозброєність основних фондів підприємства, якщо їх вартість на початок року складає 4 млн. грн.. За планом передбачено ввести основних фондів в лютому на 250 тис. грн., з початку третього кварталу на 300 тис. грн. і вивести в липні на 200 тис. грн.. Запланований обсяг випуску 30 млн. грн. при чисельності працюючих 2 000 чол.
Визначити на яку суму можна збільшити план реалізованої продукції при такій же сумі оборотних засобів, якщо в результаті впровадження потокового методу виробництва тривалість одного обороту скоротилась на 10 днів. За планом завод повинен реалізувати продукції на 28 млн. грн. при нормативі оборотних засобів 7 млн. грн.
VI. Узагальнення та систематизація вмінь і навичок.
VII. Підвищення підсумків заняття.
Практичне заняття №3
Тема: Персонал підприємства і продуктивність праці
Мета: навчальна: узагальнити, систематизувати, поглибити здобуті знання студентами.
виховна: розвивати вміння аналізувати та застосовувати набуті знання та вміння, робити висновки, розвивати пізнавальні здібності, логічне мислення, виховувати культуру спілкування, вміння працювати в колективі.
Тип заняття:повторення, узагальнення, систематизація знань.
Форма заняття:практичне заняття.
Хід заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Повідомлення теми, мети заняття. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань і контроль рівня знань студентів.
ІV. Формування вмінь і навичок студентів, шляхом розв’язування практичних завдань.
Задача 1
Визначити економію чисельності робітників за рахунок впровадження прогресивних форм організації праці, що дало змогу знизити трудомісткість виготовлення виробів з 24 хв. до 20 хв. Річний обсяг випуску 500 тис. шт.. В році 260 робочих днів. Тривалість зміни 8 год. Втрати робочого часу 6%. Коефіцієнт виконання норм 110%.
На обробку деталі затрачалось 18 хв. Після перегляду норм часу на дану деталь була встановлена норма 15 хв. Обчислити, на скільки % знизилась трудомісткість роботи і зросла продуктивність праці.
Трудомісткість виготовлення одиниці виробу 2,4 н.-год. Річна програма випуску продукції становить 94 тис. одиниць. Визначити необхідну кількість відрядників, якщо корисний фонд робочого часу за рік становить 1860 год., а плановий відсоток виконання норм виробітку 105%.
Протягом місяця робітник за 164 год. Виготовляє 400 деталей. При запровадженні заходів щодо покращення організації праці на робочих місцях трудомісткість виготовлення деталей знизилась на 0,1 н.-год. Скільки деталей виготовить робітник в нових умовах організації праці і на скільки % підвищиться його продуктивність праці?
VI. Узагальнення та систематизація вмінь і навичок.
VII. Підведення підсумків заняття.
Практичне заняття №4
Тема: Організація оплати праці
Мета: навчальна: узагальнити, систематизувати, поглибити здобуті знання студентами.
виховна: розвивати вміння аналізувати та застосовувати набуті знання та вміння, робити висновки, розвивати пізнавальні здібності, логічне мислення, виховувати культуру спілкування, вміння працювати в колективі.
Тип заняття:повторення, узагальнення, систематизація знань.
Форма заняття:практичне заняття.
Хід заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Повідомлення теми, мети заняття. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань і контроль рівня знань студентів.
ІV. Формування вмінь і навичок студентів, шляхом розв’язування практичних завдань.
Задача 1
Робітник ІV розряду виготовив за місяць 65 виробів. Визначити його відрядну заробітну плату, якщо норма часу на виготовлення одного виробу 2,7 год., годинна тарифна ставка робітника першого розряду _____ грн., тарифний коефіцієнт робітника ІV розряду – 1,3.
Протягом місяця робітник відпрацював 186 год. і виготовив 432 вироби. Норма часу на один виріб – 30 хв., годинна тарифна ставка робітника, що відповідає його розряду – 8,12 грн. За виконання місячної норми нараховується премія в розмірі 12% відрядного заробітку та 0,9% за кожен відсоток перевиконання норми. Визначити місячний заробіток робітника за відрядно-преміальною системою оплати праці.
Місячний оклад працівника 1 500 грн. Протягом місяця він мав відпрацювати 165 год. Фактично працівник відпрацював 18 днів по 8 год. Наприкінці місяця за високу якість роботи йому нарахована премія у розмірі 15% тарифного заробітку. Визначити за погодинно-преміальною системою суму заробітної плати працівника за місяць.
VI. Узагальнення та систематизація вмінь і навичок.
VII. Підведення підсумків заняття.
Практичне заняття №5
Тема: Виробнича програма підприємства та джерела її формування. Виробнича потужність підприємства
Мета: навчальна: узагальнити, систематизувати, поглибити здобуті знання студентами.
виховна: розвивати вміння аналізувати та застосовувати набуті знання та вміння, робити висновки, розвивати пізнавальні здібності, логічне мислення, виховувати культуру спілкування, вміння працювати в колективі.
Тип заняття:повторення, узагальнення, систематизація знань.
Форма заняття:практичне заняття.
Хід заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Повідомлення теми, мети заняття. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Актуалізація опорних знань і контроль рівня знань студентів.
ІV. Формування вмінь і навичок студентів, шляхом розв’язування практичних завдань.
Задача 1
На початок року виробничої потужність становила 500 тис.грн. На протязі планового року вводиться виробнича потужність:
З 1 березня на 49 тис.грн.
З 1 вересня на 13 тис.грн.
Внаслідок вибуття застарілого обладнаня планується зменшення потужності з 1 квітня на 35 тис.грн.,а з 1 жовтня на 18 тис.грн.
Визначити вихідну і середньорічну виробничу потужність підприємства в плановому році.
Визначити річну виробничу потужність цеху в плановому роді, якщо прогресивна норма часу одиниці виробу 2.5 нормо-годин. В році 248 планових робочих днів. Корисний фонд часу роботи одиниці обладнання включає його роботу при режимі в 2 зміни з тривалістю робочої зміни – 8 год.
Планові перерви на протязі зміни становлять 20 хв. Регламентовані простої обладнання в ремонті складають 3% .
Визначити необхідну кількість обладнання за даними: трудомісткість продукції 250 тис.н-год.; прогресивний рівень виконання норм виробітку – 105%; корисний фонд часу роботи верстата в рік – 4015 н-год.