Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Вправа «Ланцюжок слів»



Тема: Мандрівка до чарівного замку.

Мета: закріпити вміння говорити повними реченнями, розгадувати небилиці, загадки, формувати навички правильного вживання форм однини та множини іменників, узгоджувати іменники з прикметниками, підбирати лагідні слова, удосконалювати навички виділення першого та останнього звука в словах, продовжувати вчити дітей ділити слова на склади, розвивати логічне мислення, мовлення, пам’ять, увагу, артикуляційну та дрібну моторику, мовне дихання, голос, фонематичний слух, виховувати дружні взаємовідносини, прагнення говорити чітко та виразно.

Обладнання:мультимедійний проектор, ноутбук, ключі, презентація до заняття, картки до гри «Поєднай картинки», конверти з картками до гри «Ланцюжок слів», кубики із зображеннями до гри «Сходинки», фізкультхвилинки, мовленнєвий матеріал до гри «Скажи лагідно», загадки про тварин, пальчикові вправи, палички для масажу, лабіринт, ручки, скринька, шоколадні монети.

 

Хід заняття

 

І. Огранізаційна частина.

1. Оголошення теми заняття.

- Діти, сьогодні на занятті ми з вами вирушимо на пошуки скарбів і здійснимо мандрівку до чарівного замку. Хочете знайти старовинні скарби, які заховала в замку зла чаклунка? Отож, вирушаймо у подорож!

Казковий замок вас чекає всіх,
Цікаві завдання там будуть і сміх.
Чарівні ключі вам треба зібрать,
Щоб золото замку змогли ви дістать.
Ключі чарівні намагайтесь зібрати,
А наші гості вас будуть вітати.

- Діти, на шляху ми будемо зустрічати героїв із мультфільмів, які для нас приготували різноманітні завдання, і за правильне їх виконання ви будете отримувати ключі, які допоможуть нам відкрити скарбницю, де лежить золото.

ІІ. Основна частина.

Артикуляційна гімнастика «Казка про чарівний язичок».

- Перед тим, як почати подорож, нам потрібно трохи розім’яти органи артикуляції, адже протягом нашої мандрівки вам потрібно буде багато говорити. Так як замок наш казковий, то і артикуляційну гімнастику ми також виконаємо казкову – «Казка про чарівний язичок». (Використовується презентація)

 

Голосові вправи.

- А ще ми з вами потренуємо і голоси перед мандрівкою, і виконаємо голосові вправи.

- Перша вправа називається «Озвись до мене».

- Її необхідно виконати для того, щоб не заблукати і не загубитись, йдучи дорогою до замку. Я буду по черзі кликати вас по імені, а вам необхідно буде мені відповідати: «Ауу-у-у-у-у».

- Наступна вправа називається «Що ми чуємо?».

- Давайте уявимо, що ми вже мандруємо лісом.

- Ми почули, як співають птахи: «і-і-і-і-і-і-і»

- Дзюрчить струмочок: «с-с-с-с-с-с»

- Пролітає комарик: «з-з-з-з-з-з»

- Вітер дме: «в-в-в-в-в»

- Зозуля кує: «ку-ку-ку-ку»

- Жук дзижчить: «ж-ж-ж-ж-ж».

 

Гра «Поєднай картинки».

- Крокуємо ми далі, зустрічаємо на своєму шляху Нюшу і Бараша. З якого мультфільма вони до нас прийшли? Вони приготували для нас перше завдання. Якщо виконаємо його правильно, то отримаємо ключ. Перед вами на столиках лежать зображення різних предметів та об’єктів. З одного боку аркуша ці предмети і об’єкти знаходяться по одному, а з іншого – по кілька. Нам потрібно об’єднати в пари ці малюнки і назвати, що ви поєднали між собою, наприклад: «одна квітка – багато квітів…»

одне сонечко – багато сонечок ,

один гриб – багато грибів,

одна жаба – багато жаб,

один метелик – багато метеликів,

одна хмаринка – багато хмаринок,

один камінець – багато камінців,

один листок – багато листків.

- Діти, ви виконали завдання правильно, і отримуєте від Нюши та Бараша перший ключ, який нам допоможе відкрити скарбницю із золотом. Давайте подякуємо цим героям і продовжимо нашу подорож.

 

Вправа «Ланцюжок слів»

Прямуємо далі, і зустрічаємо наступного героя – Міккі Мауса. Він приготував для вас цікаву вправу Міккі хоче, щоб ми виклали перед собою ланцюжок із картинок. У кожного з вас є конверт. У конверті знаходиться по 5 картинок. Ваше завдання буде таким – візьмемо першу картку — із зображенням яблука. Ланцюжок почнеться зі слова ЯБЛУКО. Наступною ланкою ланцюжка буде слово, яке починається з того звука, яким закінчується слово ЯБЛУКО. Хто з дітей знайшов предмет з такою назвою у себе на картинці, той приєднує свою картинку до першої картинки і назве свій предмет так, щоб чітко було чути останній звук.

ЯБЛУКО – ОГІРОК – КІТ – ТИГР – РИБА

- Молодці, діти, і з цим завданням ви впорались, Міккі Маус також має для вас ключ. Ми попрощаємось з цим казковим героєм, і помандруємо далі.

 

Гра «Сходинки»

- Перед нами з’явилась висока-превисока гора, і щоб обійти її, нам потрібна буде допомого наступної героїні мультфільмів – Даші Мандрівниці. Вона сама багато подорожує і знає, як подолати перешкоди на шляху. В її чарівному рюкзаку є кубики. На кожному кубику є певний малюнок. Нам потрібно буде назвати те, що зображено на кубику, визначити, скільки складів в тому слові, що ми назвали, потім побудувати з кубиків сходинки, які і допоможуть нам обійти гору. На нижні сходинки ми поставимо кубики із словами, в яких 4 склади, вище будемо ставити кубики із словами, в яких 3 склади, і т.д. На останній сходинці будуть кубики із словами, в яких лише 1 склад. Отже, приступаймо до роботи.

4-складові слова – черепаха, холодильник, морозиво, кукурудза,

3-складові слова – телефон, калина, собака,

2-складові слова – сонце, банан,

1-складове слово – кіт.

- Гору ми легко перейшли. Тримайте ключ і від Даші Мандрівниці, адже ви правильно і швидко виконали завдання. Крокуємо далі.

 

Фізкультхвилинка.

Ви погляньте, як завзято

До казкового замку йдуть малята.

Руки вгору піднімають,

Сонечко вони вітають.

Ставлять руки всі у боки,

І стрибають, як сороки.

Діти глибоко вдихають,

На наступне завдання чекають.

 

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.