Энергетика

Харків. Палац спорту. 1000 глядачів. Судді: А.Шершаков (Москва), О.Верижников (Свердловськ).

„Динамо” (2): Ушаков; Печенєв – Алексєєв, Хоменко – Любкін, Дров'янников – Бевзь, Цируль; Фуников – Єршов – Ксенофонтов, Юнусов – Коржилов – Благодатських, Ткачук – Варивончик – Мажугін, Віттенберг – Поляков – Ємельяненко, Комісаров.

„Металург” (6): Чиліков; Лаліков – Пепеляєв, Кузьменков – Жилін, Трофимов – Пахомов; Корниченко – Хоценович – Лантратов, Олійник – Устинов – Трубников, Грошев – Лебедєв – Степанов, Мамаєв.

Шайби: Фуников (7), Алексєєв (22), Мамаєв (36), Лантратов (38), Коржилов (39), Благодатських (Печенєв, 45), Олійник (50), Устинов (55).

У ХАРКІВ’ЯН стало малоприємною традицією погано стартувати у чемпіонатах країни. І нині у перших матчах – в Електросталі та Усть-Каменогорську – вони не здобули жодного очка. Прихильники чекали, що в першому матчі у рідних стінах динамівці нарешті переможуть, тим більше, що суперник у харків'ян був не особливо серйозним – дебютант першої ліги.

Сподівання не виправдалися. І винні самі динамівці. Надто вже незібрано, з численними помилками діяли вони. І хоча протягом матчу господарі двічі вели в рахунку з перевагою у дві шайби, втримати її не змогли.

ДИНАМО” (Харків) – “СИБІР” (Новосибірськ) – 6:0 (1:0,2:0,3:0).

Харків. Палац спорту. 500 глядачів. Судді: Ю.Іванников, М.Терешонков, А.Хаметов (усі – Москва).

„Динамо” (16): Магідов; Алексєєв – Печенєв, Хоменко – Любкін, Дров'янников – Бевзь, Цируль; Фуников – Єршов – Ксенофонтов, Юнусов – Коржилов – Благодатських, Віттенберг – Варивончик – Комісаров, Ткачук – Поляков – Ємельяненко, Мажугін.

„Сибір” (18): Москальов; Усольцев – Селянин, Рижих – Бакін, Фаткуллін – Поморов; Антипов – Приходько – Акимов, Громилін – Барков – Гавриш, Яблонський – Пономарьов – Новоселов.

Шайби: Юнусов (3,біл., 39), Благодатських (38, 46), Варивончик (47), Ксенофонтов (58).

ЗА П’ЯТЬ років існування команди динамівцям доводилося зустрічатися з багатьма колективами, перемагати їх. А от “Сибір” був єдиним суперником, у якого харків’янам не вдавалося вигравати. Оту неприємну традицію, нарешті, порушено. Важко переоцінити значення такого результату для динамівців, які дуже невдало почали цей турнір.

Харків’яни були гранично мобілізованими і рішучими. А тренери здійснили ще й певні перебудови у складі у порівнянні з попередніми матчами. Утворили й нову ланку нападу: разом із досвідченими Юнусовим та Коржиловим грав 19-річний Благодатських, який робить перші кроки у великому хокеї. Оцей хід повністю виправдав себе. Саме друга ланка господарів була найпомітнішою протягом усієї гри і практично вирішила долю матчу.

23.09.84. СК імені УРИЦЬКОГО (Казань) – „ДИНАМО” (Харків) – 6:3 (0:1,3:0,3:2).

Казань. Палац спорту. 5 000 глядачів. Судді: Б.Хінко (Мінськ), О.Причиненко, Ю.Матвєєв (обидва – Москва).

СК ім. Урицького (14):Котомкін; Закамський – Шавалєєв, Пучков – Фазлєєв, Рахін – Краснов; Шалахін – Бокарєв – Маслов, Рахматулін – Столбун – Соколов, Волков – Писарєв – Шайдулін, Пашинцев, Ібрагімов.

«Динамо» (12): Магідов; Печенєв – Алексєєв, Любкін – Хоменко, Бевзь – Дров'янников, Цируль; Фуников – Єршов – Ксенофонтов, Юнусов – Коржилов – Благодатських, Ткачук – Поляков – Ємельяненко, Коміссаров – Варивончик – Мажугін.

Шайби: Благодатських (Любкін, Коржилов, 10, біл.), Рахматулін (26, біл., 51), Ібрагімов (36, менш.), Столбун (38, 60, менш.), Маслов (46), Єршов (57), Коржилов (58).

ДИНАМІВЦІ по бойовому настроїлися на цю гру. У першому періоді гості виконали тренерську установку, практично виключивши з гри дві ударні ланки нападу господарів. У свою чергу харків’яни гостро діяли в атаці і першими відкрили рахунок. Другий період також спочатку проходив під диктовку української команди. Але на 26-й хвилині, коли динамівці мали на одного гравця менше, грубо помилився Печенєв і Рахматулін зрівняв рахунок. А наприкінці періоду у своїй зоні залишив шайбу суперникам Бевзь, і господарі вийшли вперед.

Ось так і вийшло, що в середині заключної двадцятихвилинки попереду були хокеїсти Казані – 5:1. Щоправда, на останніх хвилинах зустрічі динамівцям вдалося закинути дві шайби, а за півтори хвилини до фінального свистка, коли харків’яни одержали чисельну перевагу, тренери навіть замінили Магідова шостим польовим гравцем. І шайба опинилася у воротах, на жаль, динамівських…

27.09.84. „МОЛОТ” (Перм) – „ДИНАМО” (Харків) – 2:5(1:0,1:3,0:2).