Діти групою йдуть, високо піднімаючи ноги, переступаючи уявні калюжі.
– Дощ закінчився, ми можемо забрати парасолю.
Злий чаклун прийшов до нас
Діти всі завмерли враз
Він руками помахав
(діти беруть в руки султанчики)
І дітей зачаклував.
Руки вгору всі підняли
І деревами враз стали.
Вітерець на них подмухав
Всі уважно стали слухать,
Як листочки шелестять –
Хочуть в танці закружлять.
Діти рухами показують кожну стрічку вірша.
Педагог:
– А зараз давайте спробуємо зробити гарну осінню квітку.
Діти з жовтими султанчиками утворюють середину квітки, присівши і піднявши руки в гору, а діти з червоними – пелюстки.
–А тепер кожен буде квіточкою, яка вранці прокидається, вдень - випрямляється і тягнеться до сонечка, а ввечері опускає голівку і засинає. Давайте відтворимо рухи квіточки під музику Т. Ломової.
Музична вправа «Квітка»
Читання віршика «Смачний борщ» в різних характерах.
Повторення пісні «Два півника» з інсценівкою.
Повторне читання тексту музично-театралізованої гри «Білосніжка і семеро гномів». Переказування твору дітьми.
Працювати над ролями муз-театралізованого дійства: їх характерами, інтонаціями, динамікою.
Конспект заняття №9
Тема: Вчимо наш ротик говорити правильно
Мета: розвивати пантомімічні навички і творчу уяву; вчити дітей інтонаційно і виразно промовляти задані фрази; розвивати фантазію і уяву.
Хід заняття
Педагог:
Щоб наш ротик працював,
Звуки гарно промовляв,
Чистомовки будем вчити,
Щоб швидко й чітко говорити.
– Хитра Мотря мила мокру моркву.
(О. Рута)
Наварили смакоти – будем їсти я і ти.
А со-рр-оки і во-рр-они будуть їсти мака-рр-они!
(Б. Чепурко)
– Тупу-тупу тупенята!
Малесенькі ноженята!
Тупу-тупу, ніжки,
Від столу до ліжка!
Тупу-тупу-тупусі
До милої бабусі,
Тупу-тупу-тупачка,
Дасть бабуся молочка!
(К. Перелісна)
Працювати над музично-театралізованою грою «Білосніжка і семеро гномів» з використанням музики, танцювальних імпровізацій тощо.
Пантоміма «Мухи»
Дітям пропонується уважно послухати вірш, потім керівник читає, а діти не кажучи ні слова, «показують» вірш мімікою та жестами.
На столі у вісім пар
Танцювали мухи.
Дзвінко музика звучить
Гарно цокотухам.
Веселяться від душі
Та одна, як закричить:
«Ой, павук» – і мухи всі
знепритомніли умить. Ах!
Розучити з музичним супроводом, як пісню.
Працювати над ролями Мажора, Мінора, Скрипічного та Басового ключів з музично-театралізованого дійства.
Конспект заняття №10
Тема: Вчимо наш ротик говорити правильно
Мета: спонукати дітей до інсценування знайомих творів; розвивати інтонаційну виразність мови; розвивати пантомімічні здібності.
– Давайте з вами пригадаємо пантомімічну вправу «Мухи».
(Спочатку діти виконують вправу під спів дорослого, а потім співаючи разом з ним).
– Як ви думаєте, діти, навіщо нам потрібен телефон?
Діти відповідають.
Вправа «Телефонна розмова»
Педагог:
– Уявіть собі, що корівка вирішила подзвонити своїй подрузі і розповісти про те, як вона вчора ввечері ходила на гостину до родичів.
(Діти діляться на пари, уточнюється настрій корів, в руки береться уявний або іграшковий телефон. Пари грають по черзі. Уточнення – корови тільки мукають).
Вправа «Скажи про осінь по-різному»
Педагог:
– А зараз ми пригадаємо, як по-різному можна сказати про чудову пору року – осінь. А допоможуть нам в цьому наші «сонечка» (піктограми). Кожен обере собі сонечко і скаже про те, що настала осінь з інтонацією свого сонечка.
Фрази:
– Ура! Настала осінь!
– Це ж треба! Знову осінь!
– Осінь – це так сумно.
– Осінь. Ось чому так спати хочеться.
– Це ж треба, справді осінь.
– Осінь настала! Як гарно навкруги!
– Осінь настала, а за нею зима. Не хочу-у-у!
– А тепер давайте заспіваємо знайомі вам пісні про осінь: «Осінній дощик» (слова і музика А. Грицай) та «Осіння пісня» (слова і музика Н. Рибальської). Пісню про дощик ми спробуємо заспівати дуже весело і радісно, а пісню про осінь – сумно.