Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Діагностування готовності до впровадження виховних технологій



Тема: Діагностичний підхід як умова професійної позиції вчителя-вихователя у впровадженні виховних технологій.

Мета: усвідомлення студентами специфіки педагогічної діагностики у професійній діяльності вчителя-вихователя, розвиток у них уміння аналізувати виховну діяльність, забезпечувати індивідуальний підхід при впровадженні виховних технологій.

Обладнання: таблиця „Майстерність вчителя-вихователя”, набір діагностичних методик, картки із завданнями для аналізу різних аспектів педагогічної діагностики.

Опорні поняття: педагогічна діагностика, діагностичний підхід, початкова діагностика, коректуюча діагностика, узагальнююча діагностика, діагностика особистості, діагностика учнівського колективу, діагностика виховного процесу, самодіагностика особистості та діяльності педагога; самоаналіз, виховна ситуація, створення виховних ситуацій.

 

Технологічна карта практичного заняття.

 

  Структура заняття Технологія Методика Час Очікувані результати
1. Мотивація. Постановка проблеми. Уточнення мети. Обговорення запропонованої проблеми. 10 хв. Зацікавлення студентів запропонованою проблемою.
2. Діагностування готовності до впровадження виховних технологій. Виявлення головних пріоритетів студентів. Самоаналіз. 5 хв. Вироблення індивідуального підходу при впровадженні нового у виховній діяльності.
3. Обговорення головних теоретичних положень. Узагальнення базових знань з проблеми. Співбесіда. Діалог. 7 хв. Усвідомлення значимості діагностичного підходу при впровадженні виховних технологій.
4. Виконання вправ на формування вміння аналізувати різні аспекти виховної роботи. Розвиток практичних вмінь. Вправляння. 10 хв. Формування практичних навиків.
5. Моделювання виховних ситуацій для збагачення морального досвіду студентів. Збудження інтересу до проблеми. Робота в малих групах. 38 хв. Опір на виховання тих ознак професіоналізму, які недостатньо сформовані. Оцінювання знань студентів.
6. Рефлексія. Самоаналіз. Презентація. 10 хв. Привчання студентів до самоаналізу

1 год. 20 хв.

 

Завдання для студентів.

1.Ознайомитися із рекомендованою літературою, підготуватись до обговорення питань:

1.1. Специфіка діагностичного підходу, його особливості.

1.2. Зміст моделювання виховних технологій.

1.3. У чому проявляються особливості вивчення духовного світу підлітків у різних виховних ситуаціях.

1.4. Вибір методів діагностики і техніка їх застосування, зокрема при вивченні вихованості учнів.

2. Ознайомитися з прогресивними діагностичними методиками і запропонувати індивідуальний пакет для їх використання у майбутній практичній діяльності.

3. Запропонувати свій проект діагностичного підходу в діяльності вчителя-вихователя або розділ у плані класного керівника, враховуючи вікові особливості вихованців.

Хід заняття.

1. Академік І.Д. Бех вважає, що „...вимоги, які ставляться перед дитиною, повинні відповідати її силам і можливостям: бути досить складними, але водночас такими, що можливо виконати” [1, С.49].
Ваша думка (проблемне завдання) – мотивація теми заняття:

1.1. Як з допомогою педагогічної діагностики можна врегулювати процес доцільності вимог до вихованця, використовуючи її виховні функції (інформаційну, оціночну, формуючу)?

1.2. Які цілі педагогічної взаємодії є систематизуючим елементом виховної технології?

Таким чином, мета заняття – усвідомлення студентами специфіки педагогічної діагностики у професійній діяльності вчителя-вихователя, розвиток у них уміння аналізувати виховну діяльність, забезпечувати індивідуальний підхід при впровадженні виховних технологій.

Діагностування готовності до впровадження виховних технологій.

Оберіть один із варіантів відповіді.

2.1. Чи вважаєте ви, що впровадження виховних технологій удосконалить систему виховного впливу на формування творчої особистості?

а) так;

б) ні, виховна робота і так досконала;

в) так, у деяких випадках.

2.3. Чи вважаєте ви, що деякі з ваших ідей зумовили б значний прогрес у виховній діяльності?

а) так;

б) так, за сприятливих обставин;

в) лише певною мірою.

2.4. Чи вважаєте ви, що, впроваджуючи прогресивні виховні технології, ви зможете щось принципово змінити?

а) так, напевно;

б) це малоймовірно;

в) можливо.

2.5. Коли ви вирішуєте розпочати якусь справу, чи думаєте, що здійсните своє починання?

а) так;

б) часто думаєте, що не зможете;

в) так, часто.

2.6. Чи відчуваєте ви бажання взятися за справу, якої абсолютно не знаєте?

а)так, невідоме вас приваблює;

б) невідоме вас не цікавить;

в) усе залежить від характеру цієї справи.

2.7. Вам довелося взятися за впровадження виховної технології. Чи відчуваєте ви бажання досягти досконалості?

а) так;

б) будете вдоволені тим, що встигли досягти;

в) так, але якщо вам це подобається.

2.8. Якщо виховна технологія вам сподобається, чи захочете ви взнати про неї все?

а) так;

б) ні, ви хочете навчитися лише найголовнішого;

в) ні, ви бажаєте лише задовольнити свою допитливість.

2.9. Коли вас спіткає невдача, то:

а) певний час наполягаєте на своєму, всупереч здоровому глузду;

б) облишите цю справу (розумієте, що вона нереальна);

в) продовжуєте робити свою справу, навіть коли стає очевидним, що перешкоди нездоланні.

2.10. На вашу думку, виховну технологію слід обирати, виходячи із:

а) своїх індивідуальних можливостей, дальших перспектив для себе як вчителя-вихователя;

б) стабільності, системності, значущості її у виховній діяльності, потреби в ній;

в) переваг, які вона забезпечує у вихованні особистості.

2.11. Чи могли б ви легко орієнтуватись у технологіях, які вам пропонуються?

а) так;

б) ні, боїтесь похибок;

в) так, але тільки в тих, які запам’ятались.

2.12. Чи зможете ви зразу після діалогу з викладачем пригадати все, про що говорилося?

а) так, з легкістю;

б) усе пригадати не зможете;

в) запам’ятовується лише те, що вас цікавить.

2.13. Коли ви чуєте незнайомі терміни, то можете повторити і використати їх, навіть не знаючи їх значення: а) так, без утруднень;

б) так, якщо цей термін легко запам’ятати;

в) повторите, але не зовсім правильно.

2.14. У вільний час ви волієте:

а) залишитись наодинці, поміркувати;

б) перебувати в компанії;

в) вам байдуже, чи будете ви самі, чи в компанії.

2.15. Ви виконуєте якусь справу. Вирішуєте припинити це заняття лише тоді, коли:

а) справу завершено, вона здається відмінно виконаною;

б) ви більш-менш задоволені;

в) вам ще не все вдалося зробити.

2.16. Коли ви сам (мА):

а) любите мріяти про якісь, навіть, можливо, абстрактні речі;

б) будь-якою ціною прагнете знайти собі конкретне завдання;

в) іноді любите помріяти, але про речі, пов’язані з вашою професією.

2.17. Коли якась ідея захоплює вас, то ви починаєте думати про неї:

а) незалежно від того, де і з ким ви перебуваєте;

б) ви не можете робити цього лише наодинці;

в) лише там. де буде не дуже гамірно.

2.18 Коли ви обстоюєте якусь ідею:

а) можете відмовитись від неї, якщо вислухаєте переконливі аргументи опонентів;

б) залишитеся при своїй думці, хоч би які аргументи ви слухали;

в) зміните свою думку, якщо опір виявиться надто сильним.

За відповідь „а” – 3 бали,

„б” – 1 бал,

„в” – 2 бали

Підрахуйте бали, які ви набрали. Загальна сума набраних балів розкриє рівень вашої готовності до впровадження виховних технологій, наявність творчого потенціалу:

49 і більше балів – ви готові до впровадження виховних технологій, тому що маєте значний творчий потенціал, який надасть вам великий вибір професійних можливостей. Якщо ви зможете застосувати педагогічні здібності, то досягнете значних успіхів у виховній діяльності.

20-48 балів – у вас нормальні можливості для впровадження нових підходів у вихованні. Ви наділені тими професійними якостями, які дадуть вам змогу творити, впроваджуючи у практику виховні технології. Проте, у вас є й проблеми, що гальмують цей процес. З допомогою діагностики ви зможете виявити причини наявності труднощів, які ви відчуваєте при проведені виховної роботи. У вас виникне можливість творчо виявити себе.

23 і більше балів. Ваші можливості, на жаль, незначні. Проте, можливо, ви просто недооцінюєте себе, свої педагогічні здібності, не розширюєте меж вашої допитливості, віру в себе, стабільність?

Позбудьтеся цього і таким чином розв’яжете проблему.

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.