Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Тема: Роль сім’ї у гендерній соціалізації дитини. Гендерні аспекти сімейного виховання (4 год.)



Факультет дошкільної освіти та практичної психології

Кафедра дошкільної освіти

 

РОБОЧА ПРОГРАМА

з курсу “Гендерна освіта в сім’ї”

для студентів V курсу відділення “Дошкільна освіта”

 

Слов’янськ – 2008


Структура залікового кредиту курсу

Тема Кількість годин, відведених на:
  Лекції Практичні заняття Самостійну роботу
Змістовий модуль 1. Вступ до теорії гендеру
Тема 1. Поняття «гендер» та гендерний підхід у сучасних суспільних науках. Гендерні дослідження
Тема 2. Гендерні аспекти соціалізації
Тема 3. Гендерна освіта  
Тема 4. Гендерний підхід у педагогіці  
Змістовий модуль 2. Гендер у сім’ї та сімейному вихованні  
Тема 1. Сім’я як гендерна система: традиції та сучасність  
Тема 2. Гендерні відносини у родині
Тема 3. Гендерні аспекти сімейного виховання
Тема 4. Сучасні підходи до виховання майбутнього сім’янина
Усього годин:

Теми семінарських і практичних занять

Семінарське заняття № 1.

Тема: Поняття гендер та гендерний підхід у сучасних гуманітарних науках ( 2 год.).

Мета:поглиблене ознайомлення з концепцією гендеру в гуманітарних науках, основними напрямками гендерних досліджень; занурення у відповідне термінологічне поле.

Хід заняття:

1. Стать та гендер у системі сучасного наукового знання.

2.Основні терміни гендерної теорії.

3.Міждисциплінарний характер гендерних досліджень.

4.Дослідження гендерних уявлень студентів (анкетування, вправи).

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.

Семінарське заняття № 2.

Тема: Особливості гендерної соціалізації (2 год.).

Мета:актуалізація та доповнення знань теорій, механізмів та засобів конструювання гендеру, сутності гендерної ідентичності та гендерної ролі, ролі гендерних стереотипів у процесі соціалізації, усвідомлення ролі соціальних інститутів у гендерній соціалізації особистості, їх впливу на формування гендерних установок, стереотипів, уявлень.

Хід заняття:

1.Обговорення сутності та змісту основних базових понять, які студенти отримали на лекції.

2.Групова дискусія: аналіз перевагта недоліків стереотипу«Чоловік годувальник та професіонал, жінка – берегиня сімейного вогнища та вихователька дітей»; шляхи та засоби подолання гендерних стереотипів.

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.

Практичне заняття № 3, 4.

Тема: Гендерні характеристики особистості (гендерна ідентичність, гендерні стереотипи та гендерні ролі) (4 год.).

Мета:поглиблення знань щодо механізмів виникнення та трансляції гендерних стереотипів, освоєння гендерних ролей у реальній життєвій практиці, формування критичного погляду на гендерні стереотипи, здатності виявляти та усвідомлено аналізувати їх у різних сферах життя, в тому числі і сімейній, формування особистісної гендерної позиції студента.

Хід заняття:

1. Поняття тендерного стереотипу, їх види та приклади. Поняття гендерної ролі.

2. Самодіагностика гендерної ідентичності та схильності студентів до того чи іншого гендерного стереотипу, визначення їх впливу на поведінку, соціально-психологічний аналіз власної гендерної ролі.

3. Підведення підсумків заняття.

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.

Практичне заняття № 5, 6.

Тема: Роль сім’ї у гендерній соціалізації дитини. Гендерні аспекти сімейного виховання (4 год.).

Мета:поглиблене ознайомлення із сучасними науковими даними у галузі гендерних стосунків (подружжя, батьки-діти) у родині, з особливостями гендерних батьківських ролей, можливостями і підходами подолання у сімейному вихованні гендерних стереотипів, шляхами і засобами поширення гендерного репертуару дитини; формування умінь гендерного аналізу виховних засобів, оволодіння уміннями проводити просвітницьку роботу, використовувати адекватні методики.

Хід заняття:

1. Соціальне конструювання інституту батьківства. Культурно-історична динаміка материнських та батьківських функцій.

2. Роль батька і матері у вихованні дитини.

3. Особливості виховного впливу батьків за статевою ознакою.

4. Виховання хлопчиків та дівчаток у родині.

5. Гендерні стереотипи у використанні іграшок, виховного потенціалу праці, дитячої гри.

6. Шляхи та засоби підвищення гендерної компетентності батьків та подолання хибних уявлень про гендер. Розробка програми гендерної освіти батьків.

Практичні завдання:

1. Проектування гендерно-нейтрального розвивального середовища у родині, спрямованого на задоволення індивідуальних потреб дитини.

2. Розв’язання педагогічних ситуацій з позицій гендеру.

3. Гендерний аналіз казки «Царевна-лягушка» та оцінка традиційних та нетрадиційних тендерних моделей поведінки.

4. Порівняльний аналіз жіночого сценарію на прикладі мультфільмів «Русалочка» та «Мулан».

5. Написання есе «Проблема виховання чоловіка як майбутнього батька в сучасному суспільстві».

Оцінювання:

1б. – за відвідування;

1-2 б. – за виконання практичного завдання

1-2 б. – за усну відповідь на теоретичне питання.

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.