Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Демонстрація слайду 5 – карта « Священна Римська імперія»



Реформація в Німеччині.

( урок з використанням мультимедійних технологій)

Мета: з׳ясувати суть Реформації, причини її поширення в Німеччині, розвивати навички роботи з підручником, вчити аналізувати та узагальнювати історичний матеріал; виховувати толерантне ставлення до поглядів, переконань, думок інших.

Обладнання: підручник Дячков С.В. Литовченко С.Д. Всесвітня історія 8 кл, проектор, проекційний екран, карта «Європа в ХУІст.», роздатковий матеріал

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок

Очікувальні результати

Учні зможуть:

- визначати, що таке Реформація, знати хто її започаткував;

- порівнювати бюргерську і народну Реформацію

- давати характеристику лідерам Реформації;

- висловлювати власні погляди щодо подій в Німеччині в І пол.. ХУІст.

Хід уроку:

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної діяльності

Демонстрація слайду 1.,2 ( слайд 1. На екрані з’являється текст який зачитують учні "В середині минулого тисячоліття в Європі сталися події, що змінили весь хід історії. В ХУІ ст. стався переворот в католицькій церкві. Називався він Реформацією,». Вчитель зазначає, що мова на уроці йтиме про Реформацію та з’ясовує , щоб хотіли дізнатися учні на уроці. Після відповідей учнів демонструється слайд 2 «Завдання уроку». Завдання з’являються почергово. Слайд демонструється до 1 хв..)

Надання необхідної інформації

Демонстрація слайду 3 «План уроку»

План.

1. Становище Німеччини на поч.. ХУІст.

2. .М. Лютер та його вчення.

3.Т. Мюнцер. Селянська війна в Німеччині.

4. Аугсбурзький релігійний мир.

Асоціативний ряд – реформація ( реформа, правила, зміни)

Демонстрація слайду 4 «Визначення реформації» Слайд демонструється протягом 1 – 2 хв .З’ясовуємо значення поняття реформація, виділивши ключові слова: реформація – це релігійна боротьба проти католицької церкви і папської влади. Визначення учні записують у словничок.

 

Вчитель:

Центром Реформації стає Німеччина, яка була частиною Священної Римської імперії.

Демонстрація слайду 5 – карта « Священна Римська імперія»

Вчитель:

Що ж являла собою Німеччина на початку ХУІст.? Чому боротьба проти католицької церкви розпочинається саме в Німеччині?

( Поділ учнів на 2 групи. І група опрацьовує текст підручника § 5 ст.32 - 33 «Німеччина на передодні реформації», ІІ група опрацьовує інформаційний лист № 1

« Становище католицької церкви напередодні реформації» ( додаток 1)

Бесіда за питаннями:

- Що являла собою Німеччина на початку ХУІст.?

- Кому належала влада в країні?

- Як роздробленість впливала на економічний розвиток країни?

- Що являли собою німецькі міста? Що заважало їх розвитку?

- Які категорії населення потерпали від даної ситуації в Німеччині?

- Чому католицька церква займала сильні позиції в Німеччині?

- За рахунок кого збагачувалась церква?

- Чому населення Європи все більше розчаровувалося в католицькій церкві?

- Хто такі гуманісти? Чого вони вимагали від церкви?

Відповіді учнів узагальнюються і находять відображення в слайді 6.

Демонстрація слайду 6. «Німеччина напередодні реформації».

(Тези з’являються почергово одна за одною. Учні можуть записати дані положення як передумови поширення Реформації в Німеччині.)

Демонстрація слайду 7 «Причини реформації». Схема демонструється поступово. Поява кожного пункту слайду здійснюється натисканням вчителем на кнопку «пробіл». Учні коментують дані причини:

- невідповідність релігійних заповідей життю;

- жорстокі побори;

- продаж індульгенцій

Оскільки поняття індульгенція, нове для учнів, вчитель зупиняється на його поясненні

 

Демонстрація слайду 8 «Індульгенція» Слайд містить визначення поняття, зовнішній вигляд та характеристику даного документу. Слайд демонструється протягом розповіді вчителя

Вчитель:

Однією з головних турбот тогочасної людини було спасіння душі. Католицька церква вчила, що здобути його можна лише при обов'язковому виконанні церковних таїнств — хрещення, причастя, покаяння та інших. Здійснювати їх належало лише через священика, який виступав необхідним посередником між Богом і людиною. Вважалося, що тільки через нього віруючому могла передатися рятівна божественна благодать.
Стверджуючи, що право розпоряджатися благодаттю надано церкві самим Богом, римські папи, як її «хранптелі», поклали на себе також обов'язок відпускати гріхи. Вони широко розгорнули торгівлю спеціальними грамотами - індульгенціями(від лат. - милість, прощення) ( визначення записується учнями в словник) За певну суму індульгенції звільняли від читання молитов, дотримання посту чи здійснення паломництва у вигляді каяття за гріхи, забезпечували їхнє повне або часткове відпущення. Продаж індульгенцій церква розпочала ще в ХІІ ст. У розділеній на десятки дрібних держав Німеччині не існувало міцної королівської влади, здатної захистити її від церкви. Якщо в централізованих державах (Франція, Англія) монархи могли протистояти претензіям пап, то із роз'єднаної Німеччини до папських скринь регулярно перетікали величезні суми грошей. Країну буквально наводнили папські продавці індульгенцій. В людних місцях вони вели жвавий продаж грамот, всіляко розхвалюючи свій товар. Архієпископ Тецель продаючи індульгенції говорив людям: “ Як тільки ваша монета дзенькне в скрині, тоді негайно душі ваших вірних друзів вийдуть з чистилища і підуть в рай”

- Чому продаж індульгенцій викликав обурення народу?

ІІ

Демонстрація слайду 9 «Мартін Лютер» (Спочатку з’являється текст та зображення М. Лютера. Після розповіді вчителя, на слайді з’являється вислів Лютера.)

Вчитель: Людиною, з вуст якої прозвучав заклик припинити цинічну торгівлю індульгенціями став Мартін Лютер. Лютер народився в Саксонії в сім'ї гірничого майстра. У 18 років здібний юнак вступив до Ерфуртського університету - знаменитого центру гуманістичної освіти та всупереч волі батька Мартін залишив навчання на юридичному факультеті і став монахом, повністю присвятивши себе служінню Господу. Ставши ченцем, Лютер вів дуже аскетичне життя. Одного разу навіть довелося зламати двері келії, за якими виснаженого надмірними молитвами молодого монаха знайшли непритомного на підлозі. Проте скоро прийшло розчарування в чернецтві. Лютер залишив монастир і почав викладати теологію у Віттенберзькому університеті.

( Учні читають вислів Лютера)

Запитання:

- Чи визнає Лютер владу Папи?

- Чи визнає Лютер владу Бога?

Демонстрація слайду 10 «95» тез Лютера ( Спочатку з’являється заголовок і зображення Віттенберзьких воріт з тезами Лютера. Потім почергово – основні положення вчення Лютера, які коментує вчитель. Поява кожного пункту вчення здійснюється натисканням вчителем на кнопку «пробіл» . Слайд демонструється протягом пояснення вчителя основних положень)

Вчитель:

31 жовтня 1517 р. Лютер прибив до дверей замкової церкви у Віттенберзі «95 тез проти індульгенцій». Це були 95 заперечень молодого професора проти права пап прощати грішників, які купували відпущення гріхів. Проти індульгенцій тоді виступало чимало богословів, але Лютер зробив це особливо різко і сміливо. Індульгенції викликають гнів божий – ось ідея Лютера. Світська влада повинна карати винних – таке її призначення. Лютер проголосив тему про “виправдання вірою” Це Спасіння дарується від бога. Ставлення до Бога – це внутрішній стан віруючого, а божественну благодать він одержує не завдяки «добрим справам» на користь церкви, а через глибоку особисту віру. Лютер стверджував, що єдине джерело віри міститься лише в Священному писанні. Він спростовував католицький культ поклоніння святим, ікони, алтарі, і визнав лише деякі таїнства – хрещення, причастя, покаяння. Церква мала стати зовсім іншою, набагато простішою. На відміну від католицької, між священиками і звичайними віруючими не повинно було існувати непрохідної стіни. Священики могли одружуватись, носити звичайний одяг, підпорядковуватися загальним для всіх законам.

Запис у зошити

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.