На уроці присутні: методистСніцаренко Н.Я., вчительКовальчук Т.В., студенти 134 групи в кількості _______ чоловік.
Оцінка за урок _____________
Тема. Переставна властивість множення.
Мета. Розкрити зміст переставної властивості множення; знайомити із простою задачею на множення; розкрити спосіб утворення складеної задачі введенням додаткових даних до умови; формувати обчислювальні навички додавання і віднімання в межах 100; поглиблювати знання про прямокутник; виховувати взаємодопомогу, колективізм, любов до математики.
Література: Н. Б. Шост. Уроки математики. 2 клас: Посібник для вчителя. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2010.
Обладнання: надрукований короткий запис до задач, надрукована таблиця до завдання №25,
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку (1 хв.)
- Добрий день, діти! Сідайте рівненько та приготуйтеся мене уважно слухати. Звати мене Катерина Русланівна і сьогодні я проведу у вас урок математики.
ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу ( 8 хв.)
- Для того, щоб ви гарно працювали на уроці нам потрібно пригадати попередній матеріал.
Робота по таблиці (№19)
- Зараз ми з вами розв’яжемо кругові приклади, які зображені на дошці.
- Діти, пригадайте, що таке множення (Множення – це додавання однакових доданків).
5+5+5+5=20
- Як можна записати цей приклад за допомогою дій множення? (5·4=20). Як потрібно його правильно прочитати? (5 помножити на 4 дорівнює 20 або по 5 взяти 4 рази буде 20). Як називаються числа при множенні?
5 · 4 = 20
Перший множник другий множник добуток
ІІІ. Актуалізація опорних знань ( 3 хв.)
1. Замініть приклади на додавання прикладами на множення:
2+2+2+2+2=2·5=10
3+3+3+3=3·4=12
2. Замініть приклади на множення прикладами на додавання:
6·3=6+6+6=18
3·6=3+3+3+3+3+3=18
Складіть приклади на множення за малюнками:
4·2=8
2·3=6
IV. Оголошення теми і мети уроку ( 1 хв.)
-Сьогодні на уроці ми познайомимося з дуже цікавою властивістю множення та порозв’язуємо задачі.
V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу ( 5 хв.)
Розгорніть підручники на с. 127, розглянемо завдання під номером 20.
- Скільки зображено кружечків у першому рядку?(4). Що в них розміщено?(Трикутники). Скільки трикутників розміщено у кожному кружечку?(4). Перед нами стоїть завдання дізнатися у якому рядку більше трикутників. Спочатку дізнаємося скільки трикутників у першому рядку. Якщо ми знаємо, що у кожному колі є по 4 трикутники і таких кіл є 3, то що ми можемо дізнатися?(Скільки всього трикутників). Якою дією? (Множення). Що на що ми будемо множити?(4·3=12). Розглянемо другий рядок. Скільки зображено кружечків?(4). По скільки трикутників знаходиться у кожному з них?(По 3). Як можна дізнатися скільки всього трикутників у другому рядку?(3·4=12). Чим схожі дані приклади? Чим відрізняються? Подивіться на множники у другому прикладі – вони мають таке ж значення, як в першому, але переставлені місцями. Отже, який висновок ми можемо з вами зробити?
Від переставляння множників добуток не змінюється.
2·3=6
3·2=6
Відомо, що 7·4=28, то скільки буде 4·7=?( 28)
Фізкультхвилинка ( 1 хв.)
- Щоб трішки відпочити ми зараз з вами проведемо фізкультхвилинку. Вийдіть з-за парт, станьте так, щоб не заважати один одному.