Помощничек
Главная | Обратная связь

...

Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Якщо дитина відправляється у тур від туристичної компанії



СЕЗОН ВІДПУСТОК: ЯК ПЕРЕТНУТИ КОРДОН З ДИТИНОЮ?

 

Питання отримання шенгенської візи та перетину кордону з дитиною стає особливо актуальним під час сезону відпусток, коли мобільність громадян України, у тому числі неповнолітніх, значно підвищується.

На превеликий жаль, незважаючи на загальну доступність інформації про порядок перетину Державного кордону України неповнолітніми громадянами, багато хто з українців, плануючи подорож, не звертає належної уваги на особливий режим перетину кордону дітьми. Відтак на кордоні трапляються конфліктні ситуації, квитки «горять», тури зриваються… Хоча завчасне здійснення досить простих у більшості випадків дій унеможливить такі ситуації.

ГО «Європа без бар’єрів» у співпраці з колективом професійного туристичного журналу «Український туризм», зокрема її головного редактора Юрія Самойлова, пропонуємо вам поради, як діяти в тій чи іншій ситуації.

 

Законодавчі підстави для виїзду дітей за межі України

Отже, розпочнемо із законодавчої бази.

 

Конституція України (ст. 33) гарантує її громадянам, а також усім, хто знаходиться на території нашої держави на законних підставах, «право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом». Таким чином, якщо чинне законодавство не обмежує громадянина України, у тому числі й неповнолітнього, у його можливостях мандрувати, ніхто не має права заборонити йому чи їй залишити Україну та прямувати до місця призначення.

 

Однак чинне законодавство установлює для своїх неповнолітніх громадян певні обмеження. А точніше, запроваджує умови, за яких такий громадянин може перетнути Держкордон. Так, п.2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» установлює, що громадянин, вік якого не сягнув 18-ти років, може перетнути Держкордон або за спеціальним документом, який носить назву «Проїзний документ дитини», або якщо він вписаний у паспорт одного з батьків для виїзду за кордон. Зауважимо, що виїзд дитини за внутрішнім паспортом громадянина України, куди вписані відомості про дитину, не допускається.

 

Підзаконний акт, а саме – Правила перетину державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) установлюють, що неповнолітні громадяни можуть перетинати Держкордон або в супроводі обох батьків (або осіб, які їх замінюють), або в супроводі одного з батьків, при цьому офіцеру Держприкордонслужби необхідно надати нотаріально засвідчену згоду другого батька на виїзд дитини за кордон. Нарешті, для дитини існують можливості мандрувати і самій, проте в цьому випадку вона має надати офіцерові Держприкордонслужби нотаріально завірену згоду ОБОХ батьків (чи осіб, що їх заміняють – далі, задля короткості, ми цю фразу опускатимемо, але постійно матимемо на увазі) на перетин кордону.

 

Із цього правила існують винятки, які ми розглянемо трохи пізніше.

 

Нарешті, дитина може виїхати за кордон у супроводі одного з батьків без надання нотаріальної згоди другого, і навіть сама, тобто без супроводу батьків. Проте в цьому випадку в пункті пропуску через Держкордон України повинні бути присутні обоє батьків: якщо виїжджає один з них, то другий має підтвердити офіцеру Держприкордонслужби свою згоду на виїзд дитини. Якщо ж дитина мандрує сама, то таку згоду особисто підтверджують обоє батьків.

Варто зазначити, що такий спосіб, попри його очевидність та легкість, не завжди є дієвим: скажімо, в повітряних пунктах пропуску, тобто в аеропортах, батька, який не є пасажиром, до офіцера ДПС України можуть і не допустити.

 

Варто зробити!

В будь-якому разі, якщо планується супроводження дитини до «прикордонника», варто поцікавитися режимом роботи та допуску сторонніх осіб у той пункт пропуску, через який буде виїжджати дитина. Зробити це можна, наприклад, на сайті Держприкордонслужби http://dpsu.gov.ua або ж за телефонами, наведеними на тому ж таки сайті ДПСУ.

 

Якщо дитина відправляється у тур від туристичної компанії

Якщо дитина з батьками, одним з батьків, або й узагалі без супроводу, відправляється за туристичною путівкою, в більшості випадків батьки матимуть значно менше клопоту з вивезенням дитини за кордон, ніж при самостійному оформленні такої поїздки. Це відбудеться вже хоча б тому, що абсолютна більшість компаній, які працюють на ринку туристичних послуг, є професіоналами, що добре розуміються на таких справах. Отже, скоріш за все, як тільки менеджер туристичної агенції зрозуміє, що людина, яка купує тур, має на меті відправитися у подорож з дитиною, він (а скоріше, вона: адже туризм – це переважно жіноча галузь) одразу ж почне з'ясовувати, яким чином має здійснюватися перетин дитиною кордону, та надасть консультацію щодо різних його можливостей.

 

Варто замислитись!

 

А якщо менеджер не зверне увагу на наявність дитини – тоді вже варто замислитися, чи варто мати справу з таким агентом. Або, принаймні, поставити питання, й реагувати відповідно до отриманої відповіді.

 




©2015 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.