Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Молитвы ко Господу Иисусу Христу



 

Господи Иисусе Христе, Боже мой, покрый мя и раб Твоих (имена) от злобы супостата нашего, зане сила его крепка, естество же наше страстно и сила наша немощна. Ты убо, о Благий, сохрани мя от смущения помыслов и потопа страстей. Господи, Пресладкий мой Иисусе, помилуй и спаси мя и рабов Твоих (имена).

 

* * *

 

Господи Иисусе Христе, хотяй всем человеком спастися, услыши молитву мою, молитвами святых апостол Твоих, яко тии молятся за ны, молением их спаси мя, грешнаго, и рабов Божиих (имена), исцели болезни сердца моего, уврачуй струпы души моея, покрый мя и раб Твоих ('имена) благодатию Твоего человеколюбия от всякого зла, да Тобою храним, избавлюся от многих сетей лукаваго. Спаси мя и раб Твоих (имена) по милости Твоей, да прославлю пресвятое имя Твое со Отцем и Святым Духом, ныне и присно и во веки веков.

 

* * *

 

Господи Иисусе Христе, Спасителю наш! Пред иконою Твоею припадающе, всеусердно молим Тя: помилуй и спаси нас, недостойных раб Твоих (имена), от внезапныя смерти и человеческого оклеветания; и от всякаго зла защити и помилуй нас, Господи. Яко Ты еси Бог наш, да не погубиши нас во веки веков.

 

Молитвы за ближних

 

Господи, благослови меня принести молитвы и моления Твоему благоутробию о моем ничтожестве и о всех моих родных и знакомых, как здравствующих, так и почивших, за коих Ты умер на кресте.

 

Молитвы ко пресвятой богородице

 

О Пресвятая Госпоже Владычице Богородице! Воздвигни нас, рабов Божиих (имена) из глубины греховныя и избави нас от внезапныя смерти и от всякаго зла. Подаждь, Госпоже, нам мир и здравие и просвети наш ум и очи сердечныя, еже ко спасению, и сподоби ны, грешныя рабы Твоя, Царствия

Сына Твоего, Христа Бога нашего: яко держава Его благословенна со Отцем и Пресвятым Его Духом.

 

* * *

 

Пресвятая Дево, Мати Господа, покажи на мне, убозем, и рабех Твоих (имена) древние милости Твоя: низпосли дух разума и благочестия, дух милосердия и кротости, дух чистоты и правды. Ей, Госпоже Пречистая! Милостива мне буди зде и на Страшном Суде. Ты бо еси, Госпоже, слава небесных и упование земных. Аминь.

 

* * *

 

О Пресвятая Госпоже, Владычице Богородице! Призри с высоты святыя Твоея на нас, рабех Твоих (имена), и помози нам немощным, утоли скорби наша, настави на путь правый; уврачуй болезненные сердца наша, даруй нам прочее время жития нашего в мире и покаянии проводити; по-даждь христианскую кончину и на Страшном Суде Сына Твоего явися нам милосердая предстательница, да всегда славим Тя со всеми угодившими Богу во веки веков.

 

* * *

 

О Пресвятая Госпоже, Владычице Богородице! Приими недостойную молитву нашу и сохрани нас, рабов Божиих (имена), от навета злых человек и от внезапный смерти и даруй нам прежде конца покаяние. На моление наше умилосердися и радость вместо печали даруй. И избави нас, Госпоже, от всякия беды и напасти, скорби и болезни и от всякаго зла. И сподоби ны, грешныя рабы Твоя, одесную стати во втором пришествии Сына Твоего, Христа Бога нашего, и наследники быти Царствия Небеснаго и жизни вечныя со всеми Святыми в безконечныя веки веков.

 

* * *

 

О Царице Богородице, Христа Бога нашего Мати! Услыши ны и избави нас, рабов Божиих (имена) от всякия скорби и печали, огради от всякия напасти и злых клевет и от неправеднаго и лютаго навета вражия. Можеши бо, о Благодатная Мати Божия, не точию от всякаго зла сохранити люди Твоя, но и всяким благодеянием снабдити их и спасти: разве Тебе, иныя Ходатаицы о нас грешных, не имамы к Сыну Твоему, Егоже умоли, Владычице, да спасеннии Тобою, славим Сына Твоего и Бога нашего, купно со Отцем и Святым Духом, ныне и в безконечныя веки.

 

Молитва в болезни

 

Господи Боже, Владыка жизни моей. Ты по благости Своей сказал: не хочу смерти грешника, но чтоб он обратился и жив был. Я знаю, что эта болезнь, которою я страдаю, есть наказание Твое за мои грехи и беззакония; знаю, что по делам моим я заслужил тягчайшее наказание, но, Человеколюбие, поступай со мною не по злобе моей, а по беспредельному милосердию Твоему. Не пожелай смерти моей, но дай мне силы, чтобы я терпеливо сносил болезнь, как заслуженное мною испытание, и по исцелении от нее обратился всем сердцем, всею душою и всеми моими чувствами к Тебе, Господу Богу, Создателю моему, и жив был для исполнения святых Твоих заповедей, для спокойствия моих родных и для моего благополучия. Аминь.

 

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.