Помощничек
Главная | Обратная связь


Археология
Архитектура
Астрономия
Аудит
Биология
Ботаника
Бухгалтерский учёт
Войное дело
Генетика
География
Геология
Дизайн
Искусство
История
Кино
Кулинария
Культура
Литература
Математика
Медицина
Металлургия
Мифология
Музыка
Психология
Религия
Спорт
Строительство
Техника
Транспорт
Туризм
Усадьба
Физика
Фотография
Химия
Экология
Электричество
Электроника
Энергетика

Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів



(підготовка учнів до сприймання нового матеріалу: опитування, встановлення в ході бесіди, дидактичної гри, розгадування кросворду чи загадок зв'язків даної теми уроку з попередньою чи фактами з власного життєвого досвіду учнів).

III. Повідомлення теми і завдань уроку.

Повідомити тему уроку можна в стандартній і нестандартній формі

(у формі загадки, вірша, телеграми, приходу казкового персонажу, кросворду, ребусу, інсценізації тощо, з метою зацікавлення учнів до теми уроку та практичної діяльності).

IV. Сприймання і усвідомлення нового навчального матеріалу.

3.1. Вступна бесіда (розповідь): висвітлення нової теми, ознайомлення з новими поняттями і термінами, цікавими та незнайомими фактами, огляд та аналіз художніх творів, що за темою і сюжетом відповідають даному уроку.

3.2. Інструктаж до виконання практичного завдання:

· уявне малювання та словесний опис майбутнього малюнка учнів;

· робота по плановості: що зобразите на передньому плані в малюнку, що посередині, що на дальньому плані;

· робота по формі та розміру предметів зображення;

· визначення колірної гами малюнка;

· опис головних персонажів, предметів оточення;

· демонстраційний показ вчителем послідовності виконання роботи на дошці чи за наочним посібником (таблицею).

3.3 Інструктаж з техніки безпеки при роботі з гострими інструментами.

V. Практична діяльність учнів.

VІ.Підсумок уроку:

Підсумок по темі уроку.

Аналіз робіт і виставлення оцінок.

Демонстрація кращих робіт (самоаналіз малюнка, взаємоаналіз, творчий захист, творчий портрет, презентація і под.)

VІI. Домашнє завдання.(творчого характеру: скласти казку, знайти інформацію, пригадати вірш, прочитати про ... , запитати у батьків та інше).

Рекомендації студентам для підготовки до проведення пробних уроків і занять з образотворчого мистецтва.

 

ü Погодити з вчителем школи та методистом практики тему уроку та вид зображувальної діяльності.

ü З'ясувати перелік знань, умінь, навичок з образотворчого мистецтва, якими повинні оволодіти учні 1-4 класів, рівень підготовки учнів класу, в якому буде проходити урок.

ü Отримавши консультацію у вчителя, скласти короткий конспект уроку.

ü З'ясувати мету уроку.

ü Вибрати методи і прийоми навчання.

ü З'ясувати структуру уроку, тип, вид заняття.

ü Підібрати наочність до проведення уроку.

ü На першу консультацію до методиста практики прийти з чернеткою конспекту уроку.

ü На другу консультацію принести щоденник з педагогічної практики, наочні посібники.

ü Затверджений варіант конспекту переписати начисто та підписати у методиста практики, вчителя школи.

Орієнтовна структура уроку образотворчого мистецтва.

 

Тема:

Мета:

Тип уроку:

Засоби навчання (для вчителя, учнів):

Література:

Хід уроку

Макроелементи уроку

І Актуалізація опорних знань (відповіді учнів на запитання вчителя).

ІІ Мотивація навчальної діяльності (протягом всього уроку):

– інтерес до навчання;

– створення проблемної ситуації (стимулює до роботи);

– ознайомлення учнів з практичним і теоретичним значенням вивченого матеріалу (використання на практиці);

– створення ситуації задоволення учнів успіхами у навчанні;

– авторитет вчителя;

– постановка перспективи (далекої та близької).

ІІІ Пояснення нового матеріалу (бесіда, інструктаж, демонстраційний показ вчителя, аналіз зразка).

ІV Практична частина (закріплення).

Підсумки уроку.

V Домашнє завдання (творчого характеру).

Мікроелементи уроку

Методи.

Прийоми (наприклад, створення проблемної ситуації – спеціально подана неправильна інформація для створення проблемної ситуації).

Засоби навчання (наприклад, робота з підручником, аналіз художнього твору, ігрові методики тощо).

2.5. Вимоги до плану-конспекту уроку образотворчого мистецтва.

Загальні рекомендації

ü Записати дату проведення уроку, клас, школу, де він буде проведений.

ü Записати тему уроку, мету його проведення.

ü Слід записати засоби навчання: обладнання уроку, матеріали для вчителя, учнів, визначити тип уроку (комбінований, урок вивчення нового матеріалу, практичний).

ü Записати літературу.

ü Під час запису хода уроку необхідно чітко визначити 4 етапи уроку. Визначити структуру уроку, час , який планується для проведення певного етапу і структурної частини.

ü План-конспект повинен мати малюнки (послідовності виконання лінійного малюнку, малюнок елементів композиції, ескізи композиційних варіантів малюнку тощо).

Послідовність запису в плані-конспекті уроку

Запис дати проведення уроку.

Клас, школа.

Тема уроку.

Запис триєдиної мети уроку (дидактична, розвиваюча, виховна).

Засоби навчання (обладнання уроку, матеріали для вчителя, учнів).

Тип уроку (комбінований, урок засвоєння нових знань, практичний).

Список літератури.

Запис ходу уроку: виділити 4 етапи уроку і записати структурні частини кожного з етапів, вказуючи час для кожного етапу та структурної частини.

План-конспект доповнити малюнками (начерки підготовчих вправ, послідовність побудови лінійного малюнку, ескізи різних варіантів композиційної побудови певного малюнка).

Докладний запис всіх етапів і форм роботи.

 




Поиск по сайту:

©2015-2020 studopedya.ru Все права принадлежат авторам размещенных материалов.